Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Polacy przygotowują się na drugą falę koronawirusa. Oto największe zmiany

3

Eksperci twierdzą, że może dojść do drugiej fali epidemii koronawirusa. Polacy biorą to pod uwagę i zabezpieczają się na taką ewentualność. Jak się przygotowują?

Polacy przygotowują się na drugą falę koronawirusa. Oto największe zmiany
Polacy oszczędzają w obawie przez II falą epidemii (Getty Images)

76 proc. Polaków obawia się nawrotu koronawirusa. Tak wynika z badań ARC Rynek i Opinia, które opublikowała "Rzeczpospolita". 55 proc. badanych przyznaje, że obawy dotyczące drugiej fali epidemii mają wpływ na ich życie codzienne.

Jak Polacy przygotowują się na drugą falę COVID-19? Okazuje się, że najbardziej widoczną zmianą jest nieplanowanie podróży zagranicznych (56 proc. respondentów), oszczędzanie pieniędzy (42 proc.) czy też rezygnacja z zakupu biletów na wydarzenia kulturalne (36 proc.).

Zobacz także: Szumowski: w ciągu dwóch tygodni decyzja w sprawie imprez masowych

Polacy nie tylko oszczędzają. Czynią też wiele starań, które pomogłyby im, gdyby epidemia koronawirusa rzeczywiście miała drugą falę.

Jak pokazują badania, aż 29 proc. z nas przyznaje, że szuka alternatywnego sposobu zarobienia pieniędzy w internecie (zaletą takiej pracy miałby być brak konieczności wychodzenia z domu). W tej grupie dominują osoby młode (18–24 lata), które stanowią ponad 40 proc. - podaje "Rzeczpospolita".

Koronawirus. Polacy szykują się na II falę

ARC donosi, że 14 proc. badanych postanowiło uniezależnić się od części zakupów. Wobec tego podjęli oni decyzję o uprawianiu własnych warzyw i owoców. W "Rzeczpospolitej" czytamy również, że niektórzy nawet myślą o zakupie działki, gdzie mogliby przebywać podczas drugiego lockdownu.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić