Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Polacy zdecydowanie o fajerwerkach. Chcą zakazów

201

Choć fajerwerki bez problemu można kupić prawie na każdym rogu, Polacy mają ich dość. Decyzja, że w Warszawie nie będzie miejskiego pokazu pirotechnicznego zainspirowała wiele innych miast i gmin w całym kraju. A jak do sprawy odnoszą się Polacy? Sprawdziliśmy w badaniu przeprowadzonym dla o2.pl na panelu Ariadna.

Polacy zdecydowanie o fajerwerkach. Chcą zakazów
(PAP)

Pokazy laserowe zamiast głośnych wystrzałów. Tak sylwestrowa noc będzie wyglądała w dziesiątkach polskich miast i miasteczek. Wszystko w trosce o środowisko, przerażone zwierzęta i dla zmniejszenia kosztów. Jak wynika z badania przeprowadzonego dla o2.pl, Polakom odpowiada taka kolej rzeczy.

Ponad połowa badanych chciałaby wprowadzenia zakazu w ich miejscu zamieszkania. Główną motywacją miałaby być troska o dobro zwierząt. Tylko co trzecia osoba jest takiemu zakazowi przeciwna.

Czy chciałbyś by w miejscu Twojego zamieszkania także wprowadzono zakaz odpalania fajerwerków podczas nocy sylwestrowej ze względu na dobro zwierząt?

Ruchy przeciwko fajerwerkom mają uzasadnienie. Wśród banacyh właścicieli zwierząt znacząca większość domowych pupili boi się odgłosów obecnych w sylwestrową noc.

Decyzja Rafała Trzaskowskiego oceniana jest pozytywnie. Mniej niż 30 proc. badanych źle oceniło rezygnację z tradycyjnego pokazu fajerwerków na rzecz laserów. Jednak prawie co piąta osoba nie miała na ten temat zdania.

Jak oceniasz zakaz odpalania fajerwerków podczas nocy sylwestrowej ze względu na dobro zwierząt wprowadzony w tym roku w Warszawie?

Badanie przeprowadzono na panelu Ariadna w dniach 7 - 10 grudnia 2018 roku przy wykorzystaniu metody CAWI na próbie 1050 dorosłych Polaków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić