aktualizacja 

Polak poszukiwany za zbiorowy gwałt. Wytropiono go w Wielkiej Brytanii

145

27-letni mieszkaniec Śląska był poszukiwany listem gończym od ponad roku za udział w zbiorowym zgwałceniu 16-latki. Sąd skazał go na karę 3,5 lat więzienia. W ręce policji wpadł... w Wielkiej Brytanii, skąd niebawem zostanie przekazany polskim organom ścigania.

Polak poszukiwany za zbiorowy gwałt. Wytropiono go w Wielkiej Brytanii
Skazany za zbiorowe zgwałcenie uciekł do Wielkiej Brytanii (Getty Images, © Copyright Kypros 2017 all rights reserved)

Do szokującego zdarzenia doszło jeszcze w 2013 roku. W nocy z 20 na 21 grudnia znajomi najpierw bawili się w jednym z żywieckich lokali z 16-letnią dziewczyną, po czym zaprosili ją do willi w miejscowości Pietrzykowice.

Zgwałcili 16-latkę i porzucili na przystanku

Dziewczyna się zgodziła. Na kontynuacji imprezy została najpierw zmuszona do wypicia alkoholu, a następnie wykorzystana seksualnie przez trzech mężczyzn. Po wszystkim sprawcy odwieźli pokrzywdzoną na przystanek autobusowy i po prostu tam porzucili.

Zszokowana dziewczyna opowiedziała o wszystkim matce tuż po powrocie do domu. Ta od razu powiadomiła policję. Sprawca był poszukiwany przez funkcjonariuszy, dlatego zaczął skutecznie ukrywać się przed organami ścigania.

Sprawcę wytropiono w Wielkiej Brytanii

Pod koniec stycznia 2020 roku Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej skazał mężczyznę na 3 lata i 6 miesięcy pozbawienia wolności. A w lutym 2021 roku wystawiono na niego list gończy.

Wkrótce później sprawę przejęli śląscy "łowcy głów", którzy od maja 2021 roku weryfikowali każdą informację i sygnał. W lutym 2022 roku ostatecznie namierzyli mężczyznę w Wielkiej Brytanii. Udało się im ustalić jego dokładny adres i dzięki współpracy z brytyjskimi policjantami, 27-latek został zatrzymany.

Czeka ekstradycja

Mieszkaniec Śląska znajduje się obecnie w areszcie w Wielkiej Brytanii. Wkrótce czeka na niego ekstradycja do Polski, gdzie zostanie przekazany polskim organom ścigania.

Zobacz także: Patryk Vega broni porażki najnowszego filmu
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić