aktualizacja 

Polakom sugerują 17 st. C. Jachira pokazała temperaturę w Sejmie

1824

Szantaż energetyczny Władimira Putina sprawia, że rząd zachęca Polaków do oszczędzania energii elektrycznej, aby zmniejszyć rachunki za prąd i ogrzewanie. Minister Anna Moskwa sugerowała nawet, że zdrowa temperatura dla organizmu w pomieszczeniach zamkniętych wynosi 17 st. C. Jak udowodniła posłanka Klaudia Jachira, w Sejmie nie wzięli sobie słów minister do serca.

Polakom sugerują 17 st. C. Jachira pokazała temperaturę w Sejmie
Miało być oszczędzanie energii. W takich warunkach siedzą posłowie w Sejmie (Instagram)

Wojna w Ukrainie i wywołany przez Władimira Putina szantaż energetyczny doprowadziły do gwałtownego wzrostu cen ropy, gazu i węgla. W efekcie Polacy przed sezonem grzewczym stanęli przed trudnym wyzwaniem. Osoby ogrzewające domy węglem narzekają na to, że na rynku nie ma "czarnego złota".

Natomiast ceny gazu czy energii elektrycznej szybują, przez co spędzają sen z powiek tym, którzy w ten sposób ogrzewają swoje gospodarstwa domowe. W tej sytuacji rząd od kilku miesięcy zachęca Polaków do oszczędzania energii. W tym celu przegłosowano w ostatnich dniach ustawę, która zamraża ceny prądu w roku 2023 w przypadku nieprzekroczenia ustalonych w przepisach limitów

Miało być oszczędzanie energii. W takich warunkach siedzą posłowie w Sejmie

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa mówiła nie tak dawno, że Polacy powinni "zrobić sobie rachunek sumienia i przyjąć program oszczędzania". Na antenie Radia Zet zdradziła, że sama zmniejszyła temperaturę w domu do 17 st. C w przestrzeniach wspólnych i do 19 st. C w miejscach "bardziej użytkowanych".

Moskwa podkreślała, że tak niska temperatura jest zdrowa dla organizmu. Czy słowa minister dotarły do Sejmu? Niekoniecznie, co udowadnia najnowsze nagranie Klaudii Jachiry na Instagramie. Posłanka Koalicji Obywatelskiej pokazała, że w budynku parlamentu kaloryfery odkręcone są w pełni, a temperatura wewnątrz wyniosła 25 st. C.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Film udostępniony przez Jachirę w mediach społecznościowych kończy się mocną puentą, bo jedna z osób proponuje, by w tak cieplarnianych warunkach... włączyć klimatyzację, aby w Sejmie zrobiło się nieco chłodniej.

Nagranie posłanki nie pozostało bez reakcji internautów. "Brawo!", "demaskujcie PiS, gdzie się da", "rząd się ogrzeje" - to tylko niektóre komentarze użytkowników Instagrama.

Zobacz także: Putin anektuje okupowane tereny. "Unia ma już zaplanowane działania"
Autor: ŁKU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić