Policjant ujawnia. To miasto jest stolicą fentanylu w Polsce

38

Nagranie krążące po sieci z mężczyzną pod wpływem fentanylu wywołało dyskusję na temat problemu z tą silnie uzależniającą substancją w naszym kraju. Na konferencji nadinspektor Roman Kuster przyznał, że duża sprawa związana z "narkotykiem zombie" dotyczy jednego z polskich miast.

Policjant ujawnia. To miasto jest stolicą fentanylu w Polsce
Fentanyl zbiera coraz większe żniwo wśród osób uzależnionych (Adobe Stock, o2.pl)

Temat leków opioidowych dostępnych w receptomatach przetacza się przez nasz kraj. Minister zdrowia Izabela Leszczyna zobligowała Centrum e-Zdrowia do codziennego raportowania recept wystawianych na opioidy.

Teraz na konferencji prasowej z szefem MSWiA Tomaszem Siemoniakiem na temat groźnego narkotyku wypowiedział się nadinspektor Roman Kuster.

Policjant przyznał, ze system wydawania recept online jest dziurawy, dodał też, że problem z narkotykiem zombie w naszym kraju w stosunku do innych zakazanych substancji odurzających jest niewielki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Najbardziej niebezpieczny narkotyk coraz popularniejszy
Za ubiegły rok zabezpieczyliśmy tylko 152 gramy, ale można powiedzieć aż 152 gramy fentanylu, a innych narkotyków 21 ton. Do końca maja tego roku zabezpieczyliśmy 17,5 tony. Fentanyl to jest tak naprawdę ułamek tego, co do całej skali wielkości środków, które są zakazane w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii - mówił podczas konferencji nadinspektor Roman Kuster.

Według danych policji od stycznia 2022 r. do połowy kwietnia 2024 r. policjanci zabezpieczyli dokładnie 252,2 g fentanylu i jego pochodnych w Polsce.

W ostatnich kilkunastu miesiącach przeprowadzono 20 postępowań przygotowawczych związanych z fentanylem, w ich toku ustalono 22 podejrzanych.

Zastępca Komendanta Głównego Policji podczas konferencji przyznał, że duża sprawa dotycząca nielegalnego obrotu fentanylem realizowana jest przez Komendę Wojewódzką w Radomiu.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić