Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
JAR
|

Policjant zabił na służbie. Ponownie ruszył jego proces

4
Podziel się

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się ponowny proces byłego policjanta Adama Ch., który podczas pościgu śmiertelnie postrzelił mężczyznę

Policjant zabił na służbie. Ponownie ruszył jego proces
policja radiowóz (Policja)
bFdOdxLp

Zdarzenie miało miejsce w środku lata w 2018 roku w Olsztynie. Funkcjonariusze policji zostali wezwani przez kobietę, gdyż jej syn miał pobić lub groził pobiciem. W trakcie interwencji awanturujący się mężczyzna zaatakował policjanta nożem i zaczął uciekać.

Mundurowi początkowo użyli gazu, ale to nie przyniosło żadnego rezultatu. Policjant ruszył w pościg i oddał strzały ostrzegawcze, a potem celował w nogi uciekającego. Niestety, trafił w lędźwiowy odcinek kręgosłupa. Postrzelony mężczyzna trafił do szpitala, w którym zmarł.

bFdOdxLr

Jak podkreśla "Super Express", policjanta oskarżono o przekroczenie uprawnień i w 2021 roku Sąd Rejonowy w Olsztynie skazał go na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Ponadto oskarżony dostał zakaz zajmowania stanowisk oraz wykonywania zawodu związanego z posługiwaniem się bronią palną na okres 10 lat oraz musiał zapłacić rodzinie zmarłego 70 tysięcy złotych.

Policjant działał umyślnie?

W apelacji uchylono ten wyrok i zdecydowano, że sprawę powinien rozpoznawać Sąd Okręgowy. We wtorek ponownie ruszył proces oskarżonego policjanta.

W ocenie sądu odwoławczego zebrany w sprawie materiał dowodowy wskazuje, że Adam Ch. doskonale zdawał sobie sprawę z konsekwencji, przewidując ewentualną śmierć mężczyzny.

bFdOdxLx
Zdaniem Sądu Odwoławczego, w tych okolicznościach wydaje się, że oskarżony strzelał z pełną premedytacją, wielokrotnie i w związku z tym, stosując zasady logiki, trudno przyjąć, że nie przewidywał możliwości zabójstwa człowieka - powiedział Onetowi sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski.
Zobacz także: Coraz więcej zarażonych i zgonów na COVID-19. Dramatyczna sytuacja w USA
bFdOdxLS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
123
2 dni temu
Taki bandyta nie powinien wyjść do końca życia z pudła, albo jeszcze dłużej. Dla Policyjnych bandytów powinna być kara x2, dlatego że przysięgali chronić, a nie mordować.
Leon
3 dni temu
Po to ma broń żeby strzelać do przestępców i osób stawiających czynny opór umundurowane i / lub legitymującej sie policji. Powinien dostac medal. I powinno to być nauczką dla przestepcow a nie straszakiem dla slużb pilnujących poządku zeby policja bala sie potem interweniować. Bo baddycie wszystko wolno a policji nic.
Snajper afgań...
4 dni temu
A po co ja naciskam spust ?
bFdOdxLT
al2
4 dni temu
Wściekł się że nie może trafić w nogi (o ile w ogóle tam celował) to wycelował w środek pleców i wreszcie trafił.Zagrożenie ze strony zabitego - zero.(uciekał). Zagrożenie ze strony sfrustrowanego głąba któremu legitymacja i pistolet zaburzyły resztkę zdrowego rozsądku.Strzelać w mieście, w biały dzień, do w sumie niegroźnego przestępcy? Co byście powiedzieli na zastrzelenie dziecka przez pociski co nie trafiły w uciekającego ? Nawet po przeleceniu kilometra mogą zabić.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić