Angelika Karpińska| 

Policjanta uratował notes. 58-latkowi grozi dożywocie

28

Agresywny 58-latek podczas interwencji zaatakował policjanta nożem. Funkcjonariusza uratował przypadek. Sprawca został aresztowany, a za usiłowanie zabójstwa grozi mu nawet dożywocie.

Policjanta uratował notes. 58-latkowi grozi dożywocie
58-latek chciał zabić policjanta (Policja)

Do zdarzenia doszło 3 lutego w gminie Izbica Kujawska (woj. kujawsko-pomorskie). Funkcjonariusze z Włocławka zostali skierowani na interwencję do jednego z domów z powodu "nieporozumień rodzinnych".

Na miejscu policjanci ustalili, że mężczyzna, który zgłaszał interwencję, jest poszukiwany i ma odbyć karę 4 miesięcy więzienia. Kiedy próbowali go zatrzymać, ten stał się agresywny i chwycił za leżący na stole nóż.

Wymachując nim w kierunku funkcjonariuszy krzyczał, że on na pewno nie pójdzie z mundurowymi i mają go zostawić w spokoju. W pewnym momencie agresor cofając się wszedł na parapet, gdzie po otworzeniu okna wyskoczył z parterowego budynku na zewnątrz. Policjanci ruszyli za nim i gdy mężczyzna upadł na ziemię, podczas próby obezwładnienia sprawca zadał cios nożem w stronę klatki piersiowej interweniującego policjanta - relacjonuje policja.

Ostrze przebiło kamizelkę taktyczną i zatrzymało się na notesie. Dzięki temu policjant nie odniósł żadnych obrażeń.

Chciał zabić policjanta nożem. Grozi mu dożywocie

Sprawca trafił do aresztu. Badanie wykazało, że był trzeźwy. Usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa interweniującego policjanta oraz wymuszenia na odstąpieniu przez mundurowych od podjętych czynności.

Za te przestępstwa 58-latkowi grozi nawet kara dożywocia. Sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt.

Zobacz także: Pijany jechał slalomem po S7. Zatrzymał się dopiero, gdy zatarł silnik

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić