Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 

Politechnika Lubelska rozsierdziła studentów. "Powiem krótko, wstyd!"

Politechnika Lubelska podjęła decyzję o nieorganizowaniu w tym roku juwenaliów, czyli corocznego święta studentów. Wszystko przez to, że na Ukrainie jest wojna. Informację tę przekazał Samorząd Studencki uczelni za pomocą mediów społecznościowych.

Politechnika Lubelska rozsierdziła studentów. "Powiem krótko, wstyd!"
Politechnika Lubelska (Google Maps)

Studenci Politechniki Lubelskiej będą musieli obejść się smakiem, jeśli chodzi o duże, muzyczne wydarzenie, jakim niewątpliwie są juwenalia. Jest to coroczne święto studentów, podczas którego organizowane są koncerty, a młodzi ludzie mogą poznać się i wspólnie bawić.

Duże rozczarowanie

Przez dwa ostatnie lata tego typu imprezy nie mogły być organizowane ze względu na szalejącą pandemię koronawirusa.

W tym roku jednak studenci tej uczelni również nie będą mieli okazji do świętowania. Wszystko za sprawą decyzji, jaką podjął rektor placówki.

Koledzy i koleżanki, (...) pragniemy was poinformować, że Juwenalia Politechniki Lubelskiej 2022 w terminie majowym nie odbędą się z powodu panującego konfliktu zbrojnego na terenie Ukrainy. (...) Dołożymy wszelkich starań, by na mniejszą skalę zorganizować wydarzenia kulturalno-sportowe, w których cała społeczność akademicka będzie mogła wziąć czynny udział. Postaramy się również zorganizować Juwenalia Politechniki Lubelskiej w pierwszym możliwym terminie, który będzie gwarantował bezpieczeństwo wszystkich uczestników naszego wydarzenia (...) - przekazał Samorząd Studencki na Facebooku.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Studenci są wściekli. Pod postem wylała się fala hejtu.

Żenada, a studia to miały być "najlepsze lata życia". A tu nie dość że zdalne, to jeszcze przez 3 lata studiowania ani razu Juwenaliów nie było - pisała jedna z użytkowniczek.
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniążki, tragiczna decyzja - wtórowała drugi użytkownik.
Powiem krótko, WSTYD czemu inne uczelnie w naszym kraju organizują juwenalia tylko u nas jakieś wymówki, że rektor nie wyraża zgody tym bardziej iż w marcu było dane zielone światło co do organizacji. Co się zmieniło? Pieniążki wolicie wydać na co innego niż dać wreszcie radość studentom po tej przerwę spowodowanej pandemia - dodała trzecia osoba.
Co ma piernik do wiatraka? - wtrąciła czwarta.

Inne uczelnie w naszym kraju organizują Juwenalia zgodnie z wielomiesięcznymi planami. Politechnika Lubelska zrobiła słusznie? A może to już przesada?

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić