aktualizacja 

Polka chciała być dawcą narządów. Oto co usłyszała od księdza

89

Ksiądz Piotr Jarosiewicz już nie jeden raz mierzył się z trudnymi pytaniami od wiernych. Tym razem duchowny z TikToka wytłumaczył obserwującym go internautom, co Kościół katolicki uważa na temat oddawania narządów po śmierci (dla celów transplantologii). Swoje stanowisko wyraził dość zasadniczo.

Polka chciała być dawcą narządów. Oto co usłyszała od księdza
Ksiądz wypowiedział się na temat oddawania narządów po śmierci. Będziecie zdziwieni. (Pixabay, TikTok)

Ksiądz Piotr Jarosiewicz to katolicki katecheta, ale i rekolekcjonista. Aktualnie posługuje w diecezji drohiczyńskiej. Na popularnej platformie społecznościowej TikTok prowadzi kanał ewangelizacyjny, gdzie dzieli się wiedzą i wiarą na temat Kościoła. Ma tutaj ponad 269 tysięcy obserwatorów.

Oddawanie narządów po śmierci. Tak widzi to Kościół katolicki

Tym razem do duchownego zwróciła się pani Aneta. Kobieta chciała poznać odpowiedź na trapiące ją pytanie dotyczące transplantologii. O co dokładnie chodziło? Sami zobaczcie!

"(...) jeśli będę dawcą narządów po śmierci, to jak to jest widziane w naszej wierze?" - zastanawiała się internautka. Ks. Jarosiewicz szybko pospieszył jej z odpowiedzią. Wyraził się w tej kwestii bardzo jasno i stanowczo. Podkreślił, że - co najważniejsze - człowiek ma nieśmiertelną duszę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Narządy zmarłego dziecka uratowały 4 osoby
Oczywiście Kościół akceptuje transplantologię, czyli danie organów po śmierci. Tylko wcześniej trzeba wyrazić na to zgodę - mówił kapłan.

"Jeśli chcemy podzielić się tym, co jest nasze - w momencie, w którym kończymy nasz ziemski żywot - trzeba wyrazić zgodę na piśmie" - dodawał. Ksiądz znany z TikToka podkreślił, że bardzo często zainteresowane osoby takie potrzebne oświadczenie woli (na pobranie organów i narządów po śmierci) noszą w portfelu.

Pan Bóg też sobie poradzi, jeśli chodzi o zmartwychwstanie naszych ciał. To ciało, jak wiemy, będzie uwielbione, więc tak jak miał Chrystus - tłumaczył Jarosiewicz.

Internauci chętnie komentowali nowe wideo kapłana. Wielu z nich przyznawało, iż też mają taki plan, by oddać swoje organy do celów transplantologii. Znaleźli się wśród nich również tacy, którzy żyją dzięki przeszczepowi.

Jestem tego zdania, że po co mi ciało po drugiej stronie. Jeśli da się radę uratować kogoś innego, to czemu nie. Niech biorą, co chcą - pisała jedna z użytkowniczek TikToka.
Ja jestem biorcą i jestem ogromnie wdzięczna mojemu nieznanemu dawcy za nową nerkę i nowe życie - wyznała inna.
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić