Półnagi mężczyzna siedział w strumieniu. Nie mógł się wydostać

7

Pewien mieszkaniec Poznania powiadomił strażników miejskich, że w strumieniu Górczynka przy ul. Brzozowej siedzi półnagi mężczyzna. Świadek był zaskoczony i zbulwersowany zaistniałą sytuacją. Nie przypuszczał nawet, że jego reakcja ocali czyjeś zdrowie, a może nawet życie.

Półnagi mężczyzna siedział w strumieniu. Nie mógł się wydostać
Niecodzienna interwencja funkcjonariuszy z Poznania (Straż Miejska Poznań)

O niecodziennym zdarzeniu poinformowała Straż Miejska z Poznania. Dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w strumieniu Górczynka przy ul. Brzozowej siedzi mężczyzna, który jest półnagi. Przechodzień był zbulwersowany tym, co zobaczył i poprosił o interwencję. Jego telefon uratował zdrowie, a może nawet życie mężczyzny.

Jak się okazało, półnagi mężczyzna był pod wpływem alkoholu i nie był w stanie samodzielnie wydostać się z wody.

Na miejsce zdarzenia skierowani zostali strażnicy Referatu Interwencyjno - Drogowego. Mężczyzna siedział zanurzony w wodzie, był pod wpływem alkoholu i poważnie wyziębiony. Nie był w stanie o własnych siłach wstać i wydostać się na zewnątrz — poinformował Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej, cytowany przez portal epoznan.pl.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Decydowały sekundy. Auto jechało wprost na kobietę z wózkiem

Mężczyznę przewieziono do szpitala

Strażnicy miejscy pomogli mężczyźnie wydostać się z wody, a potem okryli go kocem termicznym. Okazało się jednak, że nie obędzie się bez pomocy Zespołu Ratownictwa Medycznego. Wyziębionego i osłabionego mężczyznę przewieziono do szpitala.

Funkcjonariusze opublikowali w sieci zdjęcia z niecodziennej interwencji. Nietrudno sobie wyobrazić, jaki finał mogłaby mieć ta historia, gdyby przechodzień nie dostrzegł częściowo rozebranego mężczyzny, siedzącego wśród gęstych traw.

Nie dalej jak wczoraj lokalny portal poinformował, że w miejscowości Skarszew w rowie doprowadzającym wodę do stawu znalezione zostały zwłoki mężczyzny. Niestety w tym przypadku na pomoc było już za późno. Interwencję przeprowadzili wielkopolscy strażacy.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić