o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
A. M.
|

"Polowanie na gejów" pod krakowskim klubem. Brutalny atak

608
Podziel się

W sobotę doszło do kolejnego ataku na tle homofobicznym. Brutalne pobicie pod krakowskim klubem gejowskim opisała "Gazeta Wyborcza". Napastnicy zaatakowali ofiary kijami w centrum Krakowa.

"Polowanie na gejów" pod krakowskim klubem. Brutalny atak
bDfyJmPp

Do napaści doszło około godziny piątej rano w sobotę. Grupa znajdująca się pod klubem gejowskim przy ul. św. Filipa w Krakowie, została zaatakowana przez dwóch agresywnych mężczyzn.

Napastnicy uderzali kijami na oślep. Dwóch mężczyzn oraz kobieta zostali brutalnie pobici. Natychmiast powiadomili policję. W tym czasie napastnicy uciekli. Policja nie przyjęła zeznań z uwagi na to, że pobici byli pod wpływem alkoholu. Zostali pouczeni, że w najbliższych dniach powinni zgłosić się na komendę.

Zadzwoniliśmy na policję. Przyjechali, ale rozmowa była trudna. Spisali nas, ale na miejscu nie chcieli przyjąć zawiadomienia o pobiciu. Mówili, że kolega jest pijany. Wracaliśmy z wernisażu, może wypiliśmy ze trzy drinki, ale do bycia pijanymi było nam bardzo daleko. Zaproponowaliśmy, żeby zbadali Dominika alkomatem, ale odmówili - relacjonowała jedna z ofiar w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".
bDfyJmPr

Najbardziej poszkodowany trafił do szpitala. Został uderzony w głowę kijem siedem razy. Ma liczne rany. Nad skronią lekarze założyli mu pięć szwów. Dwie pozostałe osoby zostały także ranne.

Do sprawy odniósł się rzecznik prasowy małopolskiej policji w rozmowie z "Gazetą Wyborczą". Poinformował, że statystyki dotyczące ataków na tle homofobicznym nie są prowadzone, zaś ofiary obawiają się zgłaszać takie sprawy na policję.

Nic nie wiem o polowaniach na gejów w Krakowie. Nie mamy statystyk ataków dokonanych na tym tle. Wielu ludzi pewnie nie zgłasza. Apelujemy, żeby się nie wstydzili i żeby zgłaszali, na jakim tle zostali zaatakowani. My mamy obowiązek szanować wszystkich - komentował rzecznik Sebastian Gleń.

To już kolejna interwencja w tym miejscu. W styczniu, pierwszego dnia od otwarcia klubu przy ul. św. Filipa, ktoś rozpylił w środku gaz pieprzowy.

bDfyJmPx

Wybory 2020. Spór o edukację seksualną w studiu WP. Szłapka: urojenia, a nie fakty

bDfyJmPS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(608)
Versace
4 miesiące temu
Mam pytanie: po co dajecie zdjęcie, które w całości jest zamazane ?
Wlkp
4 miesiące temu
U mnie w miasteczku Ukraińcy pobili Polska ....to na jakim to jest tle ???
kmac
4 miesiące temu
Policja jak zwykle o niczym nie wiedziała, nic nie słyszała. Sprawy nie ma, no i roboty będzie mniej.
bDfyJmPT
fred
4 miesiące temu
PiS i jego polityka
leszek
4 miesiące temu
i jak tu szanować policjantów-niech się nie dziwią że się nimi pogardza a przynjmniej ja
Najnowsze komentarze (608)
jjg
miesiąc temu
Kiedy w koncu sluzby specjalne tego kraju rozprawia sie z kibolska mafia?
homofob
3 miesiące temu
Powtarzacie fake news po raz kolejny w ciągu kilku tygodni- sprawdziłem i takie zdarzenie nie miało miejsca!
homofob
3 miesiące temu
Powtarzacie info o wydarzeniu sprzed 3 tygodni. Chcecie stworzyc wrażenie , ze takie napaści są w Polsce nagminne-jesteście z lobby lgtb!
vdvdv
3 miesiące temu
tez mi nowina ,pewnie zmyslona,a te zdjecie do kazdego fake pasuje ,dajcie se siana z tymi info ,lepiej napisac ,za ta cala pandemia z covid to wielka sciema i wal !!!
AntyGej
3 miesiące temu
No i git, musimy pozostać ostatnim wolnym od LGBT bastionem w Europie.
Normalny
3 miesiące temu
A co Kardynał Nycz na to?
Apostazy
3 miesiące temu
No, w końcu 👍
Basia
3 miesiące temu
pokłosie polityki rządu.AAA może to"chrześcijańskie szwadrony"wychowania seksualnego?Nie ma edukacji seksualnej w szkołach,to prawdziwi i jedyni patrioci,spod znaku krzyża maczety,wzięli się do wychowania w duchu chrześcijańskim?
bDfyJmPL
bcndt
4 miesiące temu
ludzie, skad w was tyle nienawisci???co to za roznica,czy zostal napadnięty homo, czy hetero, czy bialy czy czarny??? zostal napadniety i pobity czlowiek, do cholery opamietajcie się!
bcndt
4 miesiące temu
zastanawiam sie, dlaczego w slynnym na caly swiat miescie, w odwiedzanym przez turystow z kraju, europy i swiata jest tak niebezpiecznie. pomijajac nagonkę na osoby homoseksualne, mozna oberwac maczetami i kijami takze "za nic"
ganz
4 miesiące temu
Takie są skutki homofobicznej propagandy !
Neorealista
4 miesiące temu
Czy aby ten artykuł nie jest sprefabrykowaną prowokacją !!
bleble
4 miesiące temu
Prowadźcie dalej tę agitacje do LGBT, to wzbudzicie jeszcze większą złość. Artykuł nie wiadomo, czy jest prawdziwy i czy ma drugie dno
ków
4 miesiące temu
w 70 latach w Nju Hut było podobnie
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić