A. M. | 

"Polowanie na gejów" pod krakowskim klubem. Brutalny atak

929

W sobotę doszło do kolejnego ataku na tle homofobicznym. Brutalne pobicie pod krakowskim klubem gejowskim opisała "Gazeta Wyborcza". Napastnicy zaatakowali ofiary kijami w centrum Krakowa.

"Polowanie na gejów" pod krakowskim klubem. Brutalny atak

Do napaści doszło około godziny piątej rano w sobotę. Grupa znajdująca się pod klubem gejowskim przy ul. św. Filipa w Krakowie, została zaatakowana przez dwóch agresywnych mężczyzn.

Napastnicy uderzali kijami na oślep. Dwóch mężczyzn oraz kobieta zostali brutalnie pobici. Natychmiast powiadomili policję. W tym czasie napastnicy uciekli. Policja nie przyjęła zeznań z uwagi na to, że pobici byli pod wpływem alkoholu. Zostali pouczeni, że w najbliższych dniach powinni zgłosić się na komendę.

Zadzwoniliśmy na policję. Przyjechali, ale rozmowa była trudna. Spisali nas, ale na miejscu nie chcieli przyjąć zawiadomienia o pobiciu. Mówili, że kolega jest pijany. Wracaliśmy z wernisażu, może wypiliśmy ze trzy drinki, ale do bycia pijanymi było nam bardzo daleko. Zaproponowaliśmy, żeby zbadali Dominika alkomatem, ale odmówili - relacjonowała jedna z ofiar w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Najbardziej poszkodowany trafił do szpitala. Został uderzony w głowę kijem siedem razy. Ma liczne rany. Nad skronią lekarze założyli mu pięć szwów. Dwie pozostałe osoby zostały także ranne.

Do sprawy odniósł się rzecznik prasowy małopolskiej policji w rozmowie z "Gazetą Wyborczą". Poinformował, że statystyki dotyczące ataków na tle homofobicznym nie są prowadzone, zaś ofiary obawiają się zgłaszać takie sprawy na policję.

Nic nie wiem o polowaniach na gejów w Krakowie. Nie mamy statystyk ataków dokonanych na tym tle. Wielu ludzi pewnie nie zgłasza. Apelujemy, żeby się nie wstydzili i żeby zgłaszali, na jakim tle zostali zaatakowani. My mamy obowiązek szanować wszystkich - komentował rzecznik Sebastian Gleń.

To już kolejna interwencja w tym miejscu. W styczniu, pierwszego dnia od otwarcia klubu przy ul. św. Filipa, ktoś rozpylił w środku gaz pieprzowy.

Zobacz także: Wybory 2020. Spór o edukację seksualną w studiu WP. Szłapka: urojenia, a nie fakty
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić