Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Polska szkoła odwołała zajęcia. "Wolimy uprzedzić fakty"

8
Podziel się:

Szkoła Filmowa w Łodzi podjęła bardzo ważną decyzję. Ma ona pozwolić na ograniczenie wydatków na ogrzewanie i prąd. Ruch polegający na odwołaniu zajęć wyjaśnił w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Krzysztof Brzezowski, rzecznik uczelni.

Polska szkoła odwołała zajęcia. "Wolimy uprzedzić fakty"
Szkoła (Getty Images, Tim Hall)

Szkoła Filmowa w Łodzi odwołuje zajęcia. Powodem takiego ruchu władz uczelni jest wzrost opłat za ogrzewanie i energię elektryczną. Prognozy ekspertów wskazują na to, że na początku przyszłego roku stawki mogą wzrosnąć nawet... dziesięciokrotnie!

W styczniu studenci nie będą uczestniczyć w zajęciach. Semestr letni zakończy się natomiast odpowiednio później. Jest to pierwsza uczelnia, która zdecydowała się na taki ruch.

Wolimy uprzedzić fakty i się przygotować. Każda uczelnia ma inną specyfikę. U nas studenci od pierwszego roku realizują swoje filmy. Dużo jest zajęć praktycznych. Nie chodzi o to, żeby zajęcia odbyły się zdalnie, a w normalnym trybie. Sygnały, które otrzymaliśmy z dziekanatów, wskazują na to, że zarządzenie zostało przyjęte ze zrozumieniem, ponieważ jest to decyzja zdroworozsądkowa - powiedział "Gazecie Wyborczej" Krzysztof Brzezowski, rzecznik łódzkiej Szkoły Filmowej.

Zmiany na łódzkiej uczelni. Rzecznik wyjaśnia

Na taką decyzję władz uczelni wpłynęły drastycznie rosnące koszty ogrzewania i prądu, ale także coraz większe wydatki związane z produkcją filmów czy transportem i obsługą planów zdjęciowych.

Postanowiliśmy tę decyzję podjąć odpowiednio wcześniej, a nie doraźnie w sytuacji kryzysu w okresie zimowym. To wszystko przed nami, ale wolimy się zabezpieczyć - zaznaczył Brzezowski.

Przerwa świąteczna, której początek przewidziano na 23 grudnia, potrwa na tej uczelni aż do końca stycznia. - Wracamy do prowadzenia zajęć na początku lutego. W całym procesie nauczania i dydaktyki to niewiele zmienia. Ani semestr zimowy, ani letni nie zostaną skrócone, a jedynie przesunięte w czasie - podsumował przedstawiciel placówki.

Zobacz także: Jacek Kurski szuka zajęcia. "Nie będzie moim przełożonym"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
Sun TZU
2 miesiące temu
Chodziło się do szkoły jak było po -30 a w klasach poniżej 15 stopni i nikt nie narzekał. Teraz wszyscy zniewieściali, delikatni aż zygac się chce.
Ewaodadama
2 miesiące temu
Tylko Konfederacja może nas uratować z tego cyrku poważnie nie na innej opcji.
7777
2 miesiące temu
UE orzekła że ogrzewanie należy ograniczyć więc gorliwi zwolennicy unijnej inicjatywy już działają, a brukowiec z pod znaku GW już to komunikuje. Zapomnieli nawet że okres grzewczy jeszcze nie nadszedł. Ale "sensacja" już jest.
Kermit 🐸
2 miesiące temu
To może już wypiszcie indeksy 😆😆😆
?????
2 miesiące temu
Jeszcze sie nie zaczęło a już się skończyło/ Kto wydaje takie dyrektywy? Czyżby szef związków zawodowych? Im gorzej tym lepiej? Tylko dla kogo? Pytam się dla kogo? Napewno nie dla studentów.
ThorPL
2 miesiące temu
Polska ma WŁASNY gaz, WŁASNY węgiel i WŁASNĄ ropę. To co się tu wyprawia to SKANDAL! Odwołać ten(nie)rząd! Rosja nam WCALE nie potrzebna! Rozebrać "NordStream" i dawać rurę od Norwegów! PO CO zbudowano gazoport i naftoport?!
pawel-
2 miesiące temu
no i co z tego że nie ma pieniędzy na ogrzewanie ? ale pieniądze z budżetu są na konkordat , religie w szkołach, fundusz kościelny i etaty kapelanów !
Sabat
2 miesiące temu
Kużwa jak nie zdalne nauczanie przez covid to terz brak zajęć przez brak węgla przecież ten rząd i to do czego doprowadził jest wystarczającym powodem do postawienia go przed trybunałem a pewne jednostki Pisowskie przed sądem
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić