Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
MDO
|

Polska zyska opancerzone MRAP-y. Gdzie się pojawią?

52
Podziel się

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował, że w przyszłym roku do Polski dotrą pojazdy opancerzone MRAP. Zostaną one dostarczone ze Stanów Zjednoczonych. Gdzie trafią?

Polska zyska opancerzone MRAP-y. Gdzie się pojawią?
Pojazdy MRAP - zdj. ilustracyjne (Wikimedia)

O pozyskaniu pojazdów MRAP Mariusz Błaszczak mówił w Radiu Olsztyn. Już wcześniej pojawiły się zapowiedzi, że Polska kupi 300 tego typu pojazdów.

Wiadomo, że w pierwszej kolejności trafią do 16. i 18. dywizji. Funkcjonują one na wschodzie naszego kraju.

Błaszczak w Radiu Olsztyn zaznaczał ponadto, że trudna sytuacja na polsko-białoruskiej granicy "potrwa raczej dłużej niż krócej". Powiedział też, że obecnie trwa rekonesans brytyjskich żołnierzy wojsk inżynieryjnych. Ma on związek z nawiązaniem współpracy z polskimi żołnierzami przy umacnianiu ogrodzenia na granicy polsko-białoruskiej.

Wojska inżynieryjne brytyjskie dokonują rekonesansu i mam nadzieję, że już niedługo będę mógł przedstawić opinii publicznej dobre wnioski, konkluzje z niego - kontynuował szef MON.

Mariusz Błaszczak o ogrodzeniu na granicy

Przedstawiciel rządu ocenił, że tymczasowe ogrodzenie z drutu spełnia swoją rolę. Dotychczas zbudowano przeszło 180 km tego typu zabezpieczenia na granicy z Białorusią.

Ogrodzenie zdało egzamin. Wyobraźmy sobie, co by było, gdyby go nie było. Nie sposób byłoby zapewnić szczelność granicy przy tak dużym natężeniu osób, które forsują granicę. Przez lata były to tylko słupki graniczne, których oczywiście nie można przekraczać. Ale teraz mamy do czynienia z umyślnym działaniem, ze ściąganiem ludzi z Bliskiego Wschodu i nakłanianiem ich do popełniania przestępstwa, by nielegalnie przekraczali granicę - podsumował Mariusz Błaszczak.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(52)
ZOSIA
2 miesiące temu
Te samochody mają po 40 lat szkoda zachodu to złom brali udział w Iraku
siekry1968
2 miesiące temu
Kiedy kupią coś porządnego ? łdzie podwodne, super myśliwce, atomówki, porządne czołgi, rakiety kontynentalne ? a nie, coś co nie daje nam gwarancji bezpieczeństwa !!! Kiedy zmieni się prawo do posiadania broni palnej dla zwykłego obywatela ?
mały
2 miesiące temu
Nigdzie się nie pojawią bo pis tylko gada że kupuje i zbroi polską armie którą macierewicz ( a właśnie czemu jeszcze nie siedzi ) rozpie....ł i rozbroił. Taka zagrywka. Zamiast kupować nowoczesne czołgi np Izraelskie merkawy to postawili na hamerykański złom zasilany gazem, które putin unieruchomi w 5minut zakręcając kurek z gazem. Taka polityka rządu pisowskiego.
Sidematic
2 miesiące temu
MRAP-y tak ale nie takie jak na zdjęciu tylko Cougar 4x4.
Bool
2 miesiące temu
I do tego plus mini ołtarz przenośny kulodporny na dwóch kulkach żeby można zwinąć szybko
HŁEhłe.
2 miesiące temu
Jeden pojazd dla każdego kapelana.
d3qddw
2 miesiące temu
przydaloby sie wiecej wyrzutni rakiet ziemia powietrze.
Siedenie
2 miesiące temu
No to generałowie będą czym wozić swoje tyłki.
Roziu
2 miesiące temu
Ja już nic nie rozumiem. Mamy lepsze pojazdy! za 300 tych używek mamy 900 Turów III, V lub VI !!!
smutas ja
2 miesiące temu
jestem za PiS-em, ale zastanawia mnie jedno .Takie pojazdy czy sladowe ilości sprzętu jakie kupujemy z demobilu amerykańskiego to tylko gadżety które moze zniszczyć jeden dron. Ciekawe czy mamy broń która jest w stanie zniszczyć wielkie zgrupowanie wojsk tutez obronić przed nalotem miasta i wojska. Być może to tajemnica ale osobiście wolałbym kupić taką broń a nie zabawki
lind
2 miesiące temu
Temu służą prowokacje aby poprzedzały realny konflikt, eksport sprzętu do zabijania oraz śmierć niewinnych ludzi z dala od terytorium USA.
bareja
2 miesiące temu
Sojusznik" przysyła sprzęt do zabijania aby był celem do unicestwienia w pierwszej kolejności łącznie z jego otoczeniem.Śmierć z dala od terenów USA to czysty zysk dla koncernów zbrojeniowych USA.Wojna jest dochodowa dla jej organizatorów.
pzt
2 miesiące temu
pomysł z ołtarzami mobilnymi upadł.?
zorientowany
2 miesiące temu
to na emigrantów co sie bezczelnie dziecmi zasłaniaja ale rzad może nie zdazyc
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić