Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
JKM
|

Polski Ład. Takie autobusy wyjechały na ulice Łodzi

65
Podziel się

Nie milkną kontrowersje dotyczące Polskiego Ładu. Na promowanie rządowej inicjatywy na swoich pojazdach nie zgodziło się łódzkie przedsiębiorstwo komunikacyjne. Zamiast tego, na autobusach pojawiły się plakaty krytyczne wobec planowanych reform.

Polski Ład. Takie autobusy wyjechały na ulice Łodzi
Po ulicach Łodzi zaczęły jeździć autobusy krytykujące Polski Ład (Twitter)
bFdNBrTV

"Polski Ład". 7 proc. inflacji – to jedno z haseł, które można przeczytać autobusach w Łodzi. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne nie zgodziło się wcześniej na udostępnienie przestrzeni reklamowej w celu promowania rządowego programu Polski Ład. Zamiast tego, na pojazdach pojawiły się antyreklamy inicjatywy.

"O 88 proc. droższy prąd", oraz "Do 32 proc. droższe bilety MPK" – głoszą naklejki na autobusach.
bFdNBrTX

Łódź nie godzi się kampanię promującą Polski Ład. Wcześniej podobnie postąpiła Warszawa

Kampanię promującą Polski Ład zlecił Bank Gospodarstwa Krajowego. Na autobusach w Białymstoku, Lublinie, Gdańsku, Poznaniu, Krakowie oraz we Wrocławiu pojawiły się napisy informujące, ile pieniędzy trafi dzięki programowi do samorządu.

Realizacji inwestycji odmówiła jednak Warszawa. Teraz podobną decyzję podjęto w Łodzi.

MPK-Łódź może odmówić sprzedaży powierzchni reklamowych m.in. na pojazdach komunikacji miejskiej bez podawania przyczyny, zgodnie z zasadami usług reklamowych, które są umieszczone na stronie internetowej MPK-Łódź – przekazała rzecznik spółki Agnieszka Magnuszewska.
bFdNBrUd

Antyreklamy na autobusach. Miasto zachęcało wcześniej do partycypowania w projekcie

Jakiś czas temu prezydent miasta Hanna Zdanowska przy wsparciu radnych Koalicji Obywatelskiej oraz części lewicy zdecydowała o uruchomieniu kampanii krytykującej planowane przez rząd reformy. Mieszkańcy mogą zetknąć się z plakatami nie tylko na autobusach, ale także na przystankach czy profilach miasta w mediach społecznościowych.

Polskiemu Ładowi poświęcona była m.in. okładka jednej z gazet wydawanych przez łódzki magistrat. Pojawiły się na niej hasła mówiące o "droższych żłobkach i basenach". W listopadzie skarbnik miasta Krzysztof Mączkowski wyliczył, że miasto straci na zmianach 300 mln zł.

bFdNBrUe

Zaledwie kilka miesięcy temu łódzki magistrat angażował jednak mieszkańców w głosowanie na projekty, które zostaną zrealizowane dzięki funduszom z Polskiego Ładu. – Chcemy, żeby to były inwestycje najważniejsze dla Was – podkreślał wiceprezydent Adam Pustelnik.

Obejrzyj także: Sposób na Polski Ład? Specjalista wyjaśnia. „Widzimy światełko w tunelu”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdNBrUy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(65)
oli
miesiąc temu
To są fakty wynikające z danych statystycznych np. inflacja więc na co tu się obrażać ? Jest bardzo prawdopodobne, że część tych danych na początku 2022 r. będzie jeszcze wyższa niż podawana teraz ale do wyznawców, albo koniunkturalistów korzystających z fruktów w zamian za wierność to nie dociera. Jest to jeden z nielicznych i bardzo merytorycznych przekazów o rzeczywistości i skutkach polskiego ładu. Odbiór tego przekazu zależy od tego, czy ktoś ufa swojemu rozumowi, czy woli zaufać rozumowi polityka, który mu powie, żeby rozum zamienił na wiarę.
Malangsveien
miesiąc temu
Zkretynialy narod nie potrzebuje inteligentnych przywódców
Malangsveien
miesiąc temu
Kiedy wy zrozumiecie ze pol europy ma problemy z inflacja i wyzsze rachunki to nie jest wyłączonie wina rządzących obserwujcie co sie dzieje e innych krajach europy przeciez to dziala jak efekt domino
bFdNBrUz
lubimy ją
miesiąc temu
Pani Zdanowska pewnie zapisze się w historii jako najlepsza prezydent Łodzi, i dobrze, że wtedy pis dki wiadomym podstępem z nią nie wygrały, bo tyle co ona zrobiła, to nikt inny by nie zrobił? Jedyne co mam do niej, to co chwilę inne miejsce zamyka do remontu, rozkłady komunikacji zmieniają się jak w kalejdoskopie, ale miasto staje się przez to coraz bardziej funkcjonalne i ładniejsze? A ta niby "antyreklama ich ładu" to przecież sama prawda? "Za Tuska" była deflacja, a teraz galopująca inflacja? Chyba trzeba poprawić te plakaty, bo wcale nie jest żadne 7%, ale co najmniej 77%? Robiliście ostatnio zakupy? Ja chciałam dzisiaj kupić jakąś w miarę tanią rybę do smażenia (byle nie pangę) i najtańsza "świeża" była za ponad 30zł za kg, a łosoś, to prawie za stówę w promocji (w tym "molochu" przy 3 maja, co niby tam sklepikarze się zaopatrują)? To ciekawe po ile potem są ryby w tych sklepikach na wsiach? Współczuję ludziom niemobilnym mieszkającym na prowincjach, bieda z nędzą, koszmar!!!
sprawiedliwy
miesiąc temu
Ze ludzie jeszcze nie zmądrzeli ze w niektórych miastach działa komuna jeszcze w najlepsze tak jak zwykle gdzie PO to największe złodziejstwo i dranstwo jak w całej UE na górze dlaczego nikt nie mówi co dzieje się na górze w UE tam się dzieje wsZelkie zło i plany jak opentać całą EU ponad 500 mil ludzi zeby zapierdalali na garstkę cwaniaków i kolesi
Biden
miesiąc temu
Polski ład do jest zwykłe złodziejstwo rządu i pis na Polakach - przyszłe iluzoryczne oszczędności i korzyści już wychodzą na jaw: prąd i gaz średnio o 60% w górę, żywność ponad 18% w skali roku, paliwa ponad 20%, oficjalna inflacja to 7%, ale skomponowanie koszyka gus chyba na podstawie artykułów wyprzedażowych, bo po normalnych cenach choćby z biedronki to już 13% - a będzie jeszcze drożej. Rząd dał wam podwyżki z kieszeni pracodawców, ale zapomniał powiedzieć, że firmy podniosą ceny, równoważąc koszty i inflację - średnio o 20-25%, więc tak czy siak, zapłacicie jeszcze więcej, wasze oszczadności nic nie warte, kredyty wystrzeliły w górę, po prostu rząd dał wam 17 miliardów, ale zabierze 140 miliardów w podatkach, daninach, opłatach, karach, mandatach - taki jest właśnie PiS - dalej na nich głosujcie, to będziecie mieli hiperinflacje i za kilka lat wrócicie do PGRów i witaj komuno - w wersji PiS.
szoczek
miesiąc temu
inflacja w poligrafii to chyba jest trzy cyfrowa....podwyżka tonerów z 200 zł na 580 zł za BLACK....normalnie za worek się złapałem
Wawiak
miesiąc temu
W Warszawie jeżdżą fajne świąteczne...ludzie z zagranicy pytają się czy będzie wojna w święta bo główny napis jaki widać na plakacie to WAR...póżniej SZAW ( to chyba z niemieckiego ) i gdzieś schowana, niezauważona litera A...i to wszystko z naszym pieniędzy idzie
A nie jest ta...
miesiąc temu
Litzmannstadt i Warschau. Nie dziwi mnie ich podejście. Przecież to stracone i POsprzedane miasta gdzie ostro zipi KOmuną..
adindwatri
miesiąc temu
A 500+ dziś jest warte 300. Jeszcze dwa lata i będzie warte 30PLN.
Capon
miesiąc temu
Jana wierzysz w źycie poza grobowce to poźycz 200euro po śmierci ci oddam
jaj
miesiąc temu
...a może Polski bezład?
Polski wał
miesiąc temu
Powinno być POLSKI WAŁ🤣 a inflacja jest już dwucyfrowa, jakie 7%...
bFdNBrUr
Artek
miesiąc temu
Jest napisana prawda.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić