Broni "kretynki" Terleckiego. Zaskakująca argumentacja kobiety

388

Spory szum wokół swojej osoby wywołał Ryszard Terlecki. Wicemarszałek nazwał "kretynką" obywatelkę, która postanowiła skrytykować jego działania podczas zakupów w galerii handlowej. Teraz w obronie polityka stanęła Marzena Paczuska-Tętnik.

Broni "kretynki" Terleckiego. Zaskakująca argumentacja kobiety
Była szefowa "Wiadomości TVP" stanęła w obronie Ryszarda Terleckiego (PAP, Twitter)

Zdarzenie z krakowskiej galerii handlowej wywołało skandal. Barbara Nowacka opublikowała w sieci nagranie, które otrzymała od pani Magdy. Ta zarejestrowała kamerą konfrontację z wicemarszałkiem Sejmu. Obywatelka skrytykowała polityka za działania jego partii wobec kobiet. Ten nie zamierzał wchodzić z nią w dyskusję i stwierdził, że jest "kretynką". Poseł spotkał się z ogromną krytyką zarówno ze strony internautów i przeciwników politycznych.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pomimo upływu kilku dni od incydentu ten nadal rodzi wielkie emocje. Do sprawy odniosła się zarówno obywatelka jak i Terlecki. Zdaniem polityka zachowanie kobiety było "oczywistym przejawem chamstwa". Zniesmaczona sytuacją pani Magda stwierdziła, że chciała tylko wyrazić swoje zdanie na temat sytuacji w kraju. Konfrontacja w galerii handlowej "zelektryzowała" również internautów.

"Wypowiedź niefortunna"

Wiele osób postanowiło skrytykować Ryszarda Terleckiego w mediach społecznościowych. Padło w jego stronę wiele obraźliwych słów od osób, które oceniły jego zachowanie wobec obywatelki jako karygodne. W obronie wicemarszałka stanęły środowiska, z których się wywodzi. Wicerzecznik PiS stwierdził, że wypowiedź była "niefortunna", jednak mimo wszystko broniła polityka.

Faktycznie była to wypowiedź niefortunna (...) równocześnie jednak nie można winić człowieka, który jest w sytuacji prywatnej, gdzie na zakupach (z tego co wiem) jest atakowany zupełnie niesprawiedliwie - przyznał jednocześnie wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

Głos w sprawie zabrała również Marzena Paczuska-Tętnik. Była szefowa "Wiadomości TVP" słynie z bezwzględnej przychylności wobec obozu rządzącego. Dziennikarka wdała się na Twitterze w ostrą wymianę zdań ze swoimi przeciwnikami. W jednej z odpowiedzi stwierdziła, że gdyby została nazwana przez Ryszarda Terleckiego "kretynką" to zapadłaby się pod ziemię, gdyż jest to "bystry" polityk.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Odpowiedź byłej szefowej Wiadomości wywołała oburzenie niektórych internautów. Komentujący zarzucili jej upadek moralny oraz stwierdzili, że "takiego poziomu podległości u kobiety właśnie pragnie prawica".

Jak nisko można upaść tylko po to, by bronić kogoś takiego... - napisał oburzony internauta.
Zobacz także: Polski Ład dobije krajowe firmy? "Bardzo zły moment na wprowadzanie takich zmian"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić