Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Pomnik Kościuszki zniszczony. Ambasador USA ostro o sprawcach

12

Georgette Mosbacher udzieliła wywiadu dla portalu Wirtualna Polska. Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce została zapytana m.in. o tragiczną śmierć George'a Floyda. Wyjaśniła także, co będzie działo się ze zdewastowanym pomnikiem Tadeusza Kościuszki.

Georgette Mosbacher zabrała głos na temat zamieszek po śmierci George'a Floyda
Georgette Mosbacher zabrała głos na temat zamieszek po śmierci George'a Floyda (PAP)

Ambasador USA w Polsce wyraziła oburzenie z powodu śmierci George'a Floyda. Georgette Mosbacher przyznała, że ciężko jest jej patrzeć na to, co dzieje się obecnie w Stanach Zjednoczonych. Stara się jednak zachować optymizm i wierzy, że rządowi uda się przywrócić porządek.

Mosbacher o zamieszkach w USA. Co się stanie z pomnikiem Kościuszki?

Georgette Mosbacher wyjaśniła, że wielu przestępców wykorzystało zamieszanie panujące w Stanach Zjednoczonych. Ambasador USA podkreśliła, że przypadki podkładania ognia czy przemocy nie mają nic wspólnego z protestami po śmierci George'a Floyda.

Raz jeszcze podkreślam – nie wiem, kim dokładnie są ci ludzie, ale trzeba ich określić przestępcami, jeśli dopuszczają się przestępstw. Ich miejsce jest w więzieniach, po ich osądzeniu – oświadczyła Georgette Mosbacher w wywiadzie dla Wirtualnej Polski.

Zobacz także: Zobacz też: Kryzys w USA. Masowe protesty po śmierci George'a Floyda

Ambasador USA w Polsce skomentowała dewastację pomnika pod Białym Domem. Georgette Mosbacher przypomniała, że Tadeusz Kościuszko był zwolennikiem równouprawnienia, więc zniszczenie jego pomnika jest szczególnie "niefortunne". Nie stanowiło ono jednak celowego działania, ponieważ sprawcy zniszczeń mieli umieszczać napisy w całej okolicy.

Georgette Mosbacher zapowiedziała, że pomnik Tadeusza Kościuszki zostanie odnowiony. Podziękowała osobom, które zaoferowały swoją pomoc w odrestaurowaniu zniszczonego obiektu.

Teraz najważniejsze jest jednak, abym podziękowała wszystkim, którzy zaoferowali się, że pomogą w restauracji pomnika. Zapewniam, że go odnowimy. I podkreślam, że to nie był celowy atak – powiedziała ambasador USA w wywiadzie dla Wirtualnej Polski.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić