Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka
|

Pomnik Kościuszki zniszczony. Ambasador USA ostro o sprawcach

9
Podziel się:

Georgette Mosbacher udzieliła wywiadu dla portalu Wirtualna Polska. Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce została zapytana m.in. o tragiczną śmierć George'a Floyda. Wyjaśniła także, co będzie działo się ze zdewastowanym pomnikiem Tadeusza Kościuszki.

Georgette Mosbacher zabrała głos na temat zamieszek po śmierci George'a Floyda
Georgette Mosbacher zabrała głos na temat zamieszek po śmierci George'a Floyda (PAP)

Ambasador USA w Polsce wyraziła oburzenie z powodu śmierci George'a Floyda. Georgette Mosbacher przyznała, że ciężko jest jej patrzeć na to, co dzieje się obecnie w Stanach Zjednoczonych. Stara się jednak zachować optymizm i wierzy, że rządowi uda się przywrócić porządek.

Mosbacher o zamieszkach w USA. Co się stanie z pomnikiem Kościuszki?

Georgette Mosbacher wyjaśniła, że wielu przestępców wykorzystało zamieszanie panujące w Stanach Zjednoczonych. Ambasador USA podkreśliła, że przypadki podkładania ognia czy przemocy nie mają nic wspólnego z protestami po śmierci George'a Floyda.

Raz jeszcze podkreślam – nie wiem, kim dokładnie są ci ludzie, ale trzeba ich określić przestępcami, jeśli dopuszczają się przestępstw. Ich miejsce jest w więzieniach, po ich osądzeniu – oświadczyła Georgette Mosbacher w wywiadzie dla Wirtualnej Polski.

Zobacz także: Zobacz też: Kryzys w USA. Masowe protesty po śmierci George'a Floyda

Ambasador USA w Polsce skomentowała dewastację pomnika pod Białym Domem. Georgette Mosbacher przypomniała, że Tadeusz Kościuszko był zwolennikiem równouprawnienia, więc zniszczenie jego pomnika jest szczególnie "niefortunne". Nie stanowiło ono jednak celowego działania, ponieważ sprawcy zniszczeń mieli umieszczać napisy w całej okolicy.

Georgette Mosbacher zapowiedziała, że pomnik Tadeusza Kościuszki zostanie odnowiony. Podziękowała osobom, które zaoferowały swoją pomoc w odrestaurowaniu zniszczonego obiektu.

Teraz najważniejsze jest jednak, abym podziękowała wszystkim, którzy zaoferowali się, że pomogą w restauracji pomnika. Zapewniam, że go odnowimy. I podkreślam, że to nie był celowy atak – powiedziała ambasador USA w wywiadzie dla Wirtualnej Polski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(9)
dziwne
2 lata temu
Taki wspaniały kraj a tylu kryminalistów?!!!
leo9897
2 lata temu
ciekawe jak Ambasador USa pozwoli na incydenty gdy ci Czarni niszczą Pomniki Generałów Puławskiego i kościuszki?? ci Wandale niech sami naprawią pod Nadzorem Polskich policjantów
histeryk
2 lata temu
w Polsce ostatnio Kościuszko nie istnieje ( zgadnijcie dlaczego), są tylko niezłomni.
As.
2 lata temu
Już niedługo Kowboj wprowadzi ustawy, które zabiorą resztę praw obywatelom. Oczywiście zrobi to dla „dobra” społeczeństwa, podobnie jak wprowadzili „Patriot Act”.
krew kobry
2 lata temu
Pomnik się wstydzi ambasadora i dlatego zachorował na koronawirusa, bo nie szczepił się na HPV zgodnie z PSO i PSB
Gosc
2 lata temu
To może pani ambasador skomentuje w podobny sposób niszczenie radzieckich cmentarzy w polin?
afrykaner
2 lata temu
ocenzurowano przez Mossad.
Remulus
2 lata temu
Tu nie trzeba nic tłumaczyć tylko ogłosić że zabieramy pomnik do kraju, bo co innego możemy zrobić TK walczył o niepodległość US, kazał uwolnić,, swoich niewolników, w testamencie kazał spienierzyc swoją nieruchomość i wykupić tyłu niewolników ilu się da i ich wykształcić a dziś ci popaprańcy tak okazali mu swoją wdzięczność Wstyd i chanba dla,, usa,, PS. I jak jeszcze powiedzą ze nie wiedzą kto to zrobił to będę śmiał się do końca świata, przecież ten pomnik stoji obok,, białego domu,, tam jest więcej kamer niż liści na drzewach
A.P.
2 lata temu
Kto wie, że Kościuszko niekwestionowany bohater wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych, w dowód wdzięczności otrzymał od rządu posiadłość wraz z niewolnikami. Nie pojmując jak można posiadać innego człowieka na własność, polecił uwolnić swoich niewolników...Potem była Insurekcja i upadek Rzeczpospolitej i nieuszanowanie woli Kościuszki w "wolnych" Stanach. To ponad dwieście lat temu. Ja jestem z T.K. nieodmiennie dumny. Myślę, że myślący i oczytany murzyn w USA i polak Tu przerażony jest tępotą wściekłego i bezrozumnego tłumu... UCZ SIĘ - TO NIE BOLI.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić