Karolina Woźniak| 

Sekcja zwłok George'a Floyda. 46-latek miał koronawirusa

174

Hennepin County Medical Examiner opublikował raport z autopsji George'a Floyda. Przyczyną śmierci było zatrzymanie krążenia, które spowodowało zatrzymanie akcji serca. Sekcja zwłok ujawniła również, że ofiara przeszła zakażenie koronawiursem.

Wyniki opublikowane przez koronera wykazały, że George Floyd był zakażony koronawirusem.
Wyniki opublikowane przez koronera wykazały, że George Floyd był zakażony koronawirusem. (YouTube)

Patolodzy są zgodni, co do tego, co spowodowało śmierć George'a Floyda. Dwie niezależne sekcje wykazały, że 46-latek zmarł na skutek uduszenia, które było wywołane zatrzymaniem krążenia i oddechu. Ujawnione wyniki mężczyzny wykazały również, że Floyd był zakażony koronawirusem, a test wykonano 3 kwietnia.

Sekcja zwłok George'a Floyda. 46-latek miał koronawirusa

Wiadomo, że zmarły uzyskał pozytywny wynik testu na 2019-nCoV RNA w dniu 3 kwietnia 2020. Ponieważ dodatni wynik PCR dla 2019-nCoV RNA może utrzymywać się przez kilka tygodni po wystąpieniu i ustąpieniu choroby, wynik autopsji najprawdopodobniej odzwierciedla bezobjawową, ale trwałą dodatnią reakcję PCR z poprzedniego zakażenia - napisano w raporcie.

Choroba nie miała jednak niczego wspólnego ze śmiercią mężczyzny. Śmierć George'a Floyda była wynikiem morderstwa 2. stopnia - sędzia zmienił hierarchię aktu z 3. na 2. stopień.

W raporcie opublikowanym przez koronera czytamy, że George Floyd miał problemy z sercem. Sekcja wykazała, że mimo czystych płuc, tętnice odchodzące od serca były zwężone. Badanie toksykologiczne wykazało, że ofiara miała w organizmie fentanyl i metamfetaminę.

Zobacz także: Kryzys w USA. Masowe protesty po śmierci George'a Floyda

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić