Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Pomorskie. Harcerze przeżyli chwile grozy. Ewakuacja obozu

8
Podziel się

W Czernicy w gminie Brusy w woj. pomorskim doszło do ewakuacji obozu harcerskiego. 318 osób musiało opuścić namioty. Wszystko ze względu na ogromne burze.

Pomorskie. Harcerze przeżyli chwile grozy. Ewakuacja obozu
Pomorskie. Ewakuacja obozu harcerskiego (KPSP Ostróda / PSP)
bETXkcmt

Około godziny 17 nad Czernicą w gminie Brusy w woj. pomorskim przeszła ogromna burza. Burzy towarzyszył silny i porywisty wiatr oraz intensywne opady deszczu.

Harcerze przeżyli chwile grozy. Wiatr położył 15-20 namiotów harcerskich i przewrócił kajaki na jeziorze Dybrzk, w których było ośmiu wolontariuszy pomagających w organizacji obozowiska.

bETXkcmv
Wolontariusze, wśród których był ratownik, o własnych siłach dotarli do brzegu jeszcze zanim strażacy dotarli na miejsce zdarzenia. Komendant obozowiska zarządził także ewakuację wszystkich obozowiczów do murowanego budynku znajdującego się na terenie obozowiska. To budynek nowy, mocny, który w tej chwili spełnia rolę stołówki, świetlicy - powiedział oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Chojnicach Henryk Koźlewicz.

Na obozie przebywa łącznie z organizatorami 318 osób. Harcerze mają od 9 do 16 lat. Reprezentują chorągiew gdańską, warszawską i śląską. Nikomu nic się nie stało.

bETXkcmB
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETXkcmW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
Rambit666
5 miesięcy temu
Obóz w lesie na 300 osób?!!!
Harcerz
5 miesięcy temu
Przepraszam a mi sracz porwało tzn. latrynę i mam problem fizjologiczny objawiający się bólem brzucha , co mam zrobić ?!
Pomocy!
5 miesięcy temu
Od pół godziny mam czkawkę!Co robić?!
bETXkcmX
kolega zuzi
5 miesięcy temu
woj. pomorskie aha więc niech wyborcy peowcy powiedzą za co to jest kara?
olcia
5 miesięcy temu
a u nas w Pile spokojniutko, pokropi troszkę i nadal słoneczko suchutko
Mbx
5 miesięcy temu
Proponuję żeby Nik rozbił namiot na otwartej przestrzeni i przebywał w takim miejscu chociażby jeden upalny dzień. Szybko się zorientujesz, że twoje wywody są nieuzasadnione. Komendant właściwie zareagował, dzieci miały bezpieczne schronienie,więc w czym problem?
Nik
5 miesięcy temu
Tragedia która miała miejsce parę lat temu również w obozie harcerskim i na Pomorzu nic nikogo nie nauczyła.Ponowniw namioty wśród drzew,a wnioski wówczas wyciągnięte mówiły że mają byś w takim miejscu żeby powalone drzewa nie mogły ich dosięgnąć.
.Xx
5 miesięcy temu
Morał z tego jaki wynika?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić