o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aniela Siwek
|

Ponad 850 tys. wirusów zagrażających ludzkości. Naukowcy ostrzegają

41
Podziel się

Międzynarodowy zespół ekspertów wydał raport, w którym mowa jest o nawet 850 tys. wirusów, które zwierzęta mogą przenieść na ludzi. Aby uniknąć "epoki pandemii" należy lepiej zapobiegać chorobom i zadbać o środowisko.

Ponad 850 tys. wirusów zagrażających ludzkości. Naukowcy ostrzegają
U zwierząt może być jeszcze około 800 tys. nieodkrytych wirusów. (Pixabay)
bDSIaxuJ

Naukowcy ostrzegają, że u ptaków i ssaków może być aż 850 tys. nieodkrytych wirusów, które mogą zarazić ludzi. W nowym raporcie międzynarodowy zespół 22 ekspertów ostrzega, że bez działań na rzecz ochrony dzikiej przyrody – nadejdzie "epoka pandemii".

Nie ma żadnej wielkiej tajemnicy co do przyczyny pandemii COVID-19 lub jakiejkolwiek współczesnej pandemii. Ta sama działalność człowieka, która powoduje zmianę klimatu i utratę różnorodności biologicznej, powoduje również ryzyko pandemii poprzez jej wpływ na nasze środowisko - powiedział Peter Daszak, prezes EcoHealth Alliance.
bDSIaxuL

Może nadaejść epoka pandemii

Konieczne jest zapobieganie pojawianiu się chorób odzwierzęcych. Wymaga to zakończenia niezrównoważonej eksploatacji środowiska, w tym wylesiania, intensywnego rolnictwa i handlu oraz konsumpcji dzikich gatunków. To właśnie kontakt między dzikimi zwierzętami, zwierzętami hodowlanymi i ludźmi "doprowadził do prawie wszystkich pandemii".

Zobacz także: Rekord zakażeń. Prof. Andrzej Matyja: poziom krytyczny został przekroczony

Zalecane środki zapobiegawcze obejmują podatki od produkcji mięsa, ograniczenie handlu dzikimi zwierzętami i lepsze działania na rzecz ochrony środowiska. Eksperci oszacowali, że kosztowałyby to około 40-58 miliardów dolarów rocznie – czyli ułamek kosztów walki z pandemiami, takimi jak COVID-19. W samym lipcu walka z pandemią pochłonęła około 8-16 bilionów dolarów.

bDSIaxuR
Bez strategii zapobiegawczych pandemie będą pojawiać się częściej, rozprzestrzeniać się szybciej, zabijać więcej ludzi i wpływać na globalną gospodarkę z bardziej niszczycielskim skutkiem niż kiedykolwiek wcześniej - ostrzega raport.

Raport został przygotowany przez 22 naukowców z całego świata, w tym biologów, ekologów i ekspertów ds. chorób zakaźnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSIaxvm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(41)
Megan
6 miesięcy temu
No tak oni juz wszystko wiedza jaki wirus bedzie po jakim przeciez wszystkie juz czekaja na swoja kolej w probówkach
Liu
6 miesięcy temu
Moze zakazac chinolom zrec co popadnie i nie zamawiac od nich towarow tylko zaczac wspierac lokalne firmy.
Właśnie
6 miesięcy temu
Należy wrócić do modelu chodowli z przed lat. Rozproszona chodowla wszystkiego po trochu i karmienie zwierząt naruralnymi pokarmami bez hormonów wzrostu i antybiotyków. Będzie droższe ale zdrowe i smaczne.
bDSIaxvn
czas powrotu
6 miesięcy temu
Na tym obecnie zarabia elita, dlatego to się nie skończy, będzie jedna "pandemia" za drugą, aż do zamierzonego skutku, chyba że wcześniej nastąpi powrót Jezusa (ale nie takiego "słabowitego", jak niektórzy sobie myślą).
!...
6 miesięcy temu
hahaha - więcej nie napiszę...
Najnowsze komentarze (41)
Piotr
5 miesięcy temu
Ale odkrycie tyle lat ich nauki poswiecen dotacji ze strony roznych organizacji i panstw poszlo na nic! Normalny czlowiek po podstawowce o tym wie
Jkl
5 miesięcy temu
„ Zalecane środki zapobiegawcze obejmują podatki od produkcji mięsa” czyli powiedzcie wprost, że chcecie całkiem wykończyć rolnictwo, a nie mydlicie oczy mityczną pandemią.
Liber8
5 miesięcy temu
Kurdemol! to już po nas ...
anonymous
5 miesięcy temu
Ludzie, ja nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych ale czy wy myślicie czy nie?? zabierają wam wolność, w postaci godzin policyjnych i lockdawnów, każą zakładać kagańce na mordy w postaci maseczek, zaraz wprowadzą stan wyjątkowy i będą mogli czytać wasze listy, maile słuchać waszych rozmów telefonicznych, mówią wam co możecie robić a co nie i to podobno wszystko dla waszego dobra. Kiedyś ludzie walczyli za wolność, walczyli przeciwko wrogowi który miał karabiny, bombowce i czołgi wtedy to się nazywało wojna. Teraz też mamy wojnę, tylko zamiast karabinów, samolotów i czołgów używają internetu i dezinformacji, poją was jakimiś śmieciami o wirusach, 100-200 lat temu wasi przodkowie też mogli żywić się dzikimi zwierzętami i jakoś nikt na żadne choroby nie chorował, Chińczycy jedzą od dawna dzikie zwierzęta i dopiero w zeszłym roku powstała pandemia?? wirusy nie powstają w ciągu jednego dnia, jeżeli ten wirus w ogóle istnieje to istnieje zapewne dłużej niż człowiek i nagle zaatakował. Zobaczycie niedługo się obudzicie w krajach w których jedyne co będzie wam wolno to iść do kibla bo wszystko inne będzie kontrolowane. A waszym wrogiem nie są chiny czy Ameryka tylko wasz kochany rząd.
Franciszek
5 miesięcy temu
Covid-19 przuyszedl z Chin, tam go spokojnie wyprodukowana w wojskowym labolatorium. WOJNA BIOLOGICZNA trwa.
Franciszek
5 miesięcy temu
Covid-19 przuyszedl z Chin, tam go spokojnie wyprodukowana w wojskowym labolatorium. WOJNA BIOLOGICZNA trwa.
Michu
5 miesięcy temu
Poziom o2 przebił dno!!!!
Ktosiek
5 miesięcy temu
Zaprawde az dziwne ze jeszcze zyjemy. niech jak nakszybciej robia testy na te wszystkie wirusy i oglaszaja kolejne pandamie... bo jak nas nie obronia to bedziemy umierac bezobjawowo...
bDSIaxvf
ALLi
6 miesięcy temu
Setki tysięcy lat ludzie mieszkali i żyli w pobliżu zwierząt i nie wymarli.
polin
6 miesięcy temu
Model się sprawdził przy Covid, zaraz będą kolejne groźne wirusy i obostrzenia zostaną na zawsze
dsaasd22
6 miesięcy temu
sciema zeby nikt nie mial wolnosci, pieprzyc tych boagatych co maja tyle co polowa ludzkosci kasy. Nie dajcie sie zniewolic.
jbb
6 miesięcy temu
Jedna ospa czy cholera więcej to problem?
jbb
6 miesięcy temu
Jedna ospa czy cholera więcej to problem?
blyskotliwy
6 miesięcy temu
Następny kryzys za kolejne 8-12 lat. Tym razem wymyślą coś innego. Już sie ludziom znudzily krachy na gieldzie USA. Obstawiam rewolucyjne odkrycie, że trzeba natychmiast unieruchomić silniki spalinowe,bo sie udusimy. Wspomnicie moje słowa.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić