o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
HNM
|

Porażający wpis Pawła Kukiza. "Krew ciekła mu z uszu i nosa"

709
Podziel się

Paweł Kukiz z okazji 1 sierpnia przytoczył przerażającą relację dot. Powstania Warszawskiego, która dosłownie wyciska łzy z oczu. Wpis to rozmowa małego Pawła i jego mamy, która opowiedziała mu o tym wydarzeniu z perspektywy bezpośredniego świadka. Marianna Kukiz widziała na własnych oczach tragiczne sceny, m.in., zabójstwo 20-letniego chłopca. "Krew wyciekała z jego uszu" - napisał Kukiz.

Porażający wpis Pawła Kukiza. "Krew ciekła mu z uszu i nosa"
Kukiz (Fot: AKPA) (AKPA)
bECGsAWd

Paweł Kukiz z okazji 1 sierpnia przytoczył historię Powstania Warszawskiego z perspektywy swojej mamy Marianny. "Mamo, proszę, opowiedz o Powstaniu..." - zaczyna swój wpis Kukiz.

Miałam wtedy 10 lat. Niewiele pamiętam. W lipcu byliśmy z rodzeństwem u dziadków w Woli Prażmowskiej, ale Irena strasznie płakała, więc wujek zawiózł nas do domu. Do mamy. Do Warszawy... To było 31 lipca 1944 r. Najpierw słychać było pojedyncze strzały, a potem... Potem była już tylko piwnica. My i inne kobiety z dziećmi, ze 30 osób, staruszki, jeden mężczyzna (żona mu »poszła w tango« i wyjechała do woj. lubelskiego, zostawiając go samego z pociechami) - relacjonuje.

Dalej mama Kukiza opowiedziała wstrząsającą historię 20-letniego młodego mężczyzny, którego zabito na jej oczach. Niemiec zastrzelił go bez zawahania.

bECGsAWf
Mniej więcej 20-letni chłopak. Taki nie do końca rozgarnięty. Jego od razu Niemiec zastrzelił, bo się zdenerwował, że ten nic nie rozumie. Niemiec chciał zobaczyć jego ausweis. Niemiec strzelił, chłopak upadł. Krew ciekła mu z uszu i z nosa. Wciąż miał otwarte oczy... - czytamy.

77 lat temu doszło do wybuchu Powstania Warszawkiego

1 sierpnia obchodzimy 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji o g. 17 (godzina "W") w Warszawie, ale także w wielu innych częściach Polski zawyły syreny alarmowe.

bECGsAWl
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECGsAWG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(709)
michał
2 miesiące temu
wojna generalnie jest straszna ,koalicja antyhitlerowska też nie była lepsza np w 1943 r Anglicy użyli bomb termicznych w nalocie na Hamburg i przez znaczną część miasta przeszła fala powietrza o temp 800 C . Nieźle ? Uciekający cywile przylepiali się do topiącego asfaltu
Pinus3
2 miesiące temu
Dobrze jest bardzo dobrze zna¢ historie i wyciæga¢ z jej doßwiadczen poprawne wnioski oraz umie¢, nie bez wysiłku, przewraca¢ jej najcie«sze karty oraz rozumnie, co jest najwa«niejsze, zapisywa¢ nowe.Napawanie sie okrucienstwem jest chore ... .
Grzegorz
2 miesiące temu
Francuzi nie chcieli niszczyć Paryża,dlatego tak tłumnie to miasto jest odwiedzane w przeciwieństwie do Warszawy!
bECGsAWH
irek
2 miesiące temu
jakim prawem ich wymordowano ?. Bozia to widziała i nic nie zadziałała ? . 180 000 .
irek
2 miesiące temu
odpowiedzialni za powstanie , zostaną osadzeni ? . czy zabici im przebaczą ? , wątpię .
Tolka
2 miesiące temu
Zrobi wszystko żeby zaistnieć. Totalna żenada.
neuron
2 miesiące temu
Po raz pierwszy dowiedział się ze Niemcy mordowali polaków....
andrzej a
2 miesiące temu
martyrologia wedlug ludowego barda, spiewaka okazjonalnego
trex
2 miesiące temu
Zył sobie niejaki Kukiz i dobrze było. Potem wszedł do sejmu i okazało się ,że to cichodajek bezwazelinowy. Szkoda.
Narodowa
2 miesiące temu
Ten gościu ,to tragedia.
Narodowa
2 miesiące temu
Ten gościu,to jakaś tragedia.
obiektywny
2 miesiące temu
Jak zwykle -był to daremny trud i brak odpowiedzialności tych co to powstanie wywołali
Jędrek
2 miesiące temu
Panie Kukiz to może ta opowieść mamy da Panu coś do myślenia, bo jak do tej pory to z tym pomyślunkiem to kiepsko u Pana. Może szanowny Pan przejrzy na oczy ,i zobaczy dokąd ten kraj zmierza. Czy my normalni ludzie mamy się ciągle za was wstydzić. Ale po co myśleć wystarczy robić to co kaczor każe, i już jest ok, będą zaraz dla was podwyżki. A jak byście myśleli sami to podwyżek by nie był.
bECGsAWz
idź pan spiew...
2 miesiące temu
Co ten Pawełek jeszcze nie zrobi, żeby sie przypodobać władzy i jej wyznawcom? Przypomina mi to słynne już opowiadanie premiera jak to spotkał panią Halinkę która chwaliła władze za wszystko.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić