Porażka Putina. Tylu Rosjan odmówiło udziału w wojnie

Nieprzerwanie od niemal pięciu miesięcy trwa wojna w Ukrainie. Coraz więcej informacji pojawia się na temat rosyjskich żołnierzy, którzy chcą rzucić służbę i wrócić do domu. Ujawniono także, ilu Rosjan odmówiło udziału w inwazji na Ukrainę.

Porażka Putina. Tylu Rosjan odmówiło udziału w wojnie
Zdjęcie ilustracyjne. (NEXTA)

Armia Władimira Putina nie radzi sobie najlepiej. Jak poinformował na Facebooku Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, od 24 lutego do 21 lipca obrońcy Ukrainy zlikwidowali około 38 850 rosyjskich żołnierzy.

Wielu rosyjskich żołnierzy pragnie już wrócić do domu. W środę 20 lipca Służba Bezpieczeństwa Ukrainy opublikowała przechwyconą rozmowę telefoniczną jednego z wojskowych z rodzicami. Mężczyzna narzeka, że przełożeni nie chcą zwolnić go ze służby. Jak się okazuje, Rosjanie próbują nawet celowo łamać sobie kończyny, by wycofano ich z walki.

Zdecydowałem! O czwartej pójdę i złamię nogę na schodach. Nie mogę, tato, na myśl o tym już się trzęsę. Ale nie mogę, k…, dłużej tu zostać – powiedział w rozmowie z ojcem jeden z rosyjskich okupantów stacjonujących w obwodzie charkowskim.

Tylu Rosjan odmówiło walki

Serwis NEXTA poinformował, że od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę co najmniej 1 793 rosyjskich żołnierzy odmówiło udziału w wojnie.

Co najmniej 1 793 rosyjskich żołnierzy odmówiło udziału w wojnie w Ukrainie od lutego. Są to tylko potwierdzone przypadki - podał serwis NEXTA.

Od 24 lutego do 21 lipca Ukraińcy wyeliminowali ok. 38 850 rosyjskich żołnierzy – poinformował Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy na Facebooku. Ukraińscy żołnierze zniszczyli również: 1704 czołgi wroga, 3912 opancerzone wozy bojowe, 859 systemy artyleryjskie, 251 systemy rakietowe, 113 sprzęt przeciwlotniczy, 221 samoloty, 188 śmigłowce, 710 drony poziomu operacyjno-taktycznego, 167 pociski manewrujące, 15 statki/łodzie, 2781 pojazdy i zbiorniki z paliwem, 72 jednostki wyposażenia specjalnego.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Specjalista komentuje mowę ciała Putina. "Na pewno nie jest zdrowy"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić