Poruszające obrazki z Charkowa. Wielka mobilizacja mieszkańców

W mediach społecznościowych pojawiło się poruszające nagranie z Charkowa. Widać na nim mieszkańców zniszczonego ukraińskiego miasta, którzy przystąpili do sprzątania ulic oraz budynków po bombardowaniach.

Poruszające obrazki z Charkowa. Wielka mobilizacja mieszkańców
Ukraińcy rozpoczęli sprzątanie (Twitter)

Inwazja Federacji Rosyjskiej na Ukrainę trwa nieprzerwanie od ponad miesiąca. Wbrew wcześniejszym zapewnieniom, armia wroga za cel obrała sobie również miasta, a co za tym idzie - budynki cywilne. Cierpią na tym miliony cywili. W konsekwencji bombardowań zniszczone zostały liczne zabudowania. Najbardziej skalę ataku widać w Mariupolu, który w ogóle nie przypomina już miasta sprzed wojny.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W wyniku bombardowań zniszczony został również Charków. Drugie co do wielkości miasto Ukrainy poniosło ogromne straty. Wiele budynków zostało trafionych przez pociski i nadaje się tylko do wyburzenia. Pomimo trudnej sytuacji, niektórzy mieszkańcy postanowili wyjść na ulice i rozpocząć sprzątanie. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać Ukraińców z miotłami.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wideo wywołało ogromne poruszenie wśród internautów. Sprzątanie gruzów jest pierwszym krokiem do odbudowy miasta. Pomimo bardzo trudnej sytuacji, nagranie pokazuje, że Ukraińcy nie tracą nadziei na życie w wolnym kraju. Z najnowszych informacji wynika, że front oddalił się od Charkowa. Może to oznaczać, że miasto ma już za sobą najtrudniejsze chwile. Mieszkańcy żyją nadzieją, że najgorsze już za nimi.

Zobacz także: Mieszane reakcje po przemówieniu Zełenskiego w Bundestagu. "Ich to przerasta"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić