Poruszające słowa pierwszej damy Ukrainy. "Nie widzimy końca"

Ołena Zełenska udzieliła wywiadu amerykańskiej telewizji CNN. Pierwsza dama Ukrainy odniosła się do wojennej rzeczywistości. - Bardzo trudno jest to wytrzymać przez pięć miesięcy - podkreśliła żona Wołodymyra Zełenskiego.

Poruszające słowa pierwszej damy Ukrainy. "Nie widzimy końca"
Ołena Zełenska (Getty Images, Pavlo_Bagmut)

Ołena Zełenska nawiązała w trakcie rozmowy z CNN m.in. do rosyjskiego ataku rakietowego na centrum handlowe Amstor, w którym zginęło co najmniej 18 osób. To zdarzenie określiła mianem "ataku terrorystycznego".

Nie ukrywa, że była nim "zszokowana". Jednocześnie wyraźnie podkreśliła, że metody rosyjskich żołnierzy regularnie wprawiają ją w osłupienie.

Wielokrotnie byliśmy zszokowani. Nie wiem, czym jeszcze okupanci mogą nas zszokować - kontynuowała pierwsza dama Ukrainy.

Ołena Zełenska przez dwa miesiące żyła bez męża

Ołena Zełenska wyznała za pośrednictwem CNN, że przez pierwsze dwa miesiące wojny w ogóle nie mogła widywać się z mężem. Było to podyktowane względami bezpieczeństwa.

Takie doświadczenie jest powszechne w Ukrainie. Zełenska twierdzi, że około połowa ukraińskich rodzin została rozdzielona przez wojnę.

Nasz związek jest zawieszony, podobnie jak w przypadku innych Ukraińców. My, tak jak każda rodzina, czekamy, aby znowu być razem - spostrzegła.

Wojna w Ukrainie trwa od 24 lutego. Co rusz pojawiają się doniesienia o kolejnych atakach. Wzrasta liczba ofiar i skala zniszczeń. Niestety, nie widać szans na przełom i zakończenie działań militarnych w najbliższym czasie.

W pierwszych miesiącach wojny biegliśmy jak sprinterzy, ale teraz biegniemy w maratonie. Nie widzimy końca naszego cierpienia, dlatego musimy zbierać siły, oszczędzać energię. Bardzo trudno jest to wytrzymać przez pięć miesięcy - podkreśliła Ołena Zełenska.

Wołodymyr Zełenski w poniedziałek rozmawiał z przywódcami G7. Prezydent Ukrainy powiedział przy tej okazji, że chciałby zakończyć wojnę do początku 2023 roku.

Zobacz także: Mordercze promieniowanie. Rocznica wybuchu w Czarnobylu
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić