aktualizacja 

Turysta nie wytrzymał. Przysłał nam zdjęcie z plaży

821

Nieczęsto spotyka się takie sytuacje. Za plażowanie w Kamionkach nieopodal Torunia trzeba zapłacić. "Bilet" wstępu dla jednej osoby kosztuje 10 złotych. Niektórzy zatem już na starcie muszą głębiej sięgnąć do kieszeni.

Turysta nie wytrzymał. Przysłał nam zdjęcie z plaży
Za wstęp na plażę trzeba zapłacić 10 zł (o2.pl)

Jezioro Kamionkowskie znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim, w gminie Łysomice. To właśnie tam wypoczywa wielu mieszkańców Torunia, którzy do pokonania mają około 20 km. Po drodze trzeba minąć szereg obszarów zabudowanych, co sprawia, że na dojazd należy poświęcić około pół godziny.

Na "Kamionki" nie trzeba jechać autem. Zatrzymują się tam również pociągi. Jest to bez wątpienia dobra alternatywa, pozwalająca ominąć korki występujące na wyjeździe z Torunia.

Pierwsze koszty związane z ekspedycją nad jezioro ponosimy zatem z uwagi na samą podróż. Jeszcze przed rozpoczęciem plażowania trzeba wyłożyć kolejne pieniądze - za parking. 10 zł za cały dzień to nie jest oczywiście majątek, śmiało można nazwać tę stawkę uczciwą ceną.

To jednak nie koniec wydatków. Jest bowiem jeszcze opłata za sam wstęp na plażę! Wynosi ona 10 złotych. Za darmo na piasek dostaną się jedynie dzieci do lat siedmiu.

Jeżeli ktoś zatem decyduje się na wypoczynek z rodziną, to musi głębiej sięgnąć do kieszeni. Wyjazd z rodziną (ojciec, matka, dwójka dzieci 7+) to już koszt rzędu 40 złotych. Łatwo zatem szybko policzyć, że jeszcze przed rozpoczęciem plażowania można być "lżejszym" o 50 zł.

Wstęp na plażę za 10 zł. Co dostaniesz w pakiecie?

Nad jeziorem Kamionkowskim zjawiliśmy się w poniedziałek (27 czerwca) około południa. Plażowiczów trochę się zgromadziło, jednak generalnie na piasku było dość luźno. Za 10 złotych można było sobie wybrać dowolne miejsce na plaży, która została odpowiednio przygotowana pod przyjęcie wszystkich spragnionych wypoczynku w pięknej aurze.

Jezioro można uznać za czyste. Wydzielone są dwie strefy - kąpielisko niestrzeżone i strzeżone, z pomostem, z którego wielu młodych ludzi skakało do wody.

Oczywiście zadbano o zaplecze gastronomiczne i wypożyczalnię sprzętu wodnego. W okolicach jeziora znajdują się też domki letniskowe i pole namiotowe. Można więc wybrać się w to miejsce na dłużej.

Czy 10 zł to inwestycja godna wypoczynku w takim miejscu? Z jednej strony ten wydatek gwarantuje nam relaks w naprawdę sprzyjających okolicznościach, ale z drugiej - częstsze wyjazdy nad to jezioro mogą już solidnie odbić się na budżecie.

Zobacz także: Sklepy bez obsługi. Przyjmą się w Polsce? "Mamy kilkadziesiąt tys. klientów"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić