Poseł Konfederacji o wolnym rynku. Użył osobliwego argumentu

24

Wszystkich dziewczyn nie zaliczysz, ale próbować warto – stwierdził podczas dyskusji na temat wolnego rynku poseł Konfederacji Krzysztof Berkowicz. Szybko jednak usunął swój wpis. Podobne hasło padło wcześniej z ust lidera formacji, Janusza Korwin-Mikkego.

Poseł Konfederacji o wolnym rynku. Użył osobliwego argumentu
Konrad Berkowicz wdał się z internautą w dyskusję na temat wolnego rynku (PAP, Facebook)

Konrad Berkowicz wdał się w dyskusję na temat wolnego rynku na Facebooku. Stwierdził, że to idealistyczna koncepcja, która w praktyce nie istnieje. Dodał jednak, że należy do niej dążyć.

Osobliwy argument posła Konfederacji. "Wszystkich dziewczyn nie zaliczysz, ale próbować warto"

Polityk Konfederacji podkreślił, że wolny rynek jest "brakiem socjalizmu i regulacji", dodając że "warto dążyć do ideałów". Na poparcie swojej tezy napisał, że "wszystkich dziewczyn nie zaliczysz, ale próbować warto". Berkowicz szybko usunął jednak kontrowersyjny komentarz. W Internecie jednak nic nie ginie. Zrzut ekranu zamieścił satyryczny ASZdziennik.

Berkowicz nawiązał do słów lidera Konfederacji. Janusz Korwin-Mikke użył wcześniej tego argumentu

Wpis na temat ideałów i "zaliczaniu dziewczyn" to najprawdopodobniej nawiązanie do słów lidera Konfederacji Janusza Korwin-Mikkego z 2013 roku. Ówczesny lider Kongresu Nowej Prawicy użył tego argumentu na spotkaniu z wyborcami w odniesieniu do sytuacji politycznej w Polsce i na świecie. Chodziło o podkreślenie, że demokracja jest jego zdaniem złym ustrojem.

Korwin-Mikke użył słów o "zaliczaniu dziewczyn" także w internetowym talk-show Łukasza Jakóbiaka w 2014 roku. Został wtedy zapytany o "idealną Polskę".

Nie ma ideałów na świecie. Oczywiście to nie znaczy, że nie należy do nich dążyć. Rosyjskie przysłowie w przetłumaczeniu na język polski mówi: Wszystkich dziewczyn nie zaliczysz, ale próbować warto. Wszyscy politycy to psychopaci – ocenił Janusz Korwin-Mikke.

Obejrzyj także: Kaja Godek uderza w Georgette Mosbacher. "To rzeczy skandaliczne"

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić