Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Poseł oburzony. Pokazał zdjęcie. "Narodowcy w całej Polsce bawią się świetnie"

18
Podziel się:

Poseł Lewicy Robert Obaz nie kryje oburzenia. W mediach społecznościowych pokazał zdjęcie sprzed swojego biura poselskiego w Jeleniej Górze. Ktoś zakrył tabliczkę informacyjną z jego nazwiskiem naklejką obwieszczającą, że w tym miejscu znajduje się delegatura ambasady Białorusi. "Narodowcy w całej Polsce bawią się, jak widać, świetnie" - skomentował poseł.

Poseł oburzony. Pokazał zdjęcie. "Narodowcy w całej Polsce bawią się świetnie"
Poseł Lewicy Robert Obaz pokazał zdjęcie sprzed swojego biura. Ktoś przykleił kontrowersyjną nalepkę (Instagram)

Robert Obaz otwarcie wyraża swoje poglądy na temat dramatycznej sytuacji, w jakiej znaleźli się uchodźcy na polsko-białoruskiej granicy. Poseł Lewicy uważa, że polskie władze powinny pomóc koczującym w lasach ludziom. Swoją opinią często dzieli się na Twitterze czy w mediach.

Apele posła, by pomagać uchodźcom, najwyraźniej nie wszystkim się podobają. W piątek poseł opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie tablicy informacyjnej na frontowej ścianie swojego biura w Jeleniej Górze. Tabliczka została przykryta naklejką nieznanego pochodzenia, na której widnieje napis "Ambasada Republiki Białorusi. Delegatura Jelenia Góra - Robert Obaz".

- Dziś moje biuro poselskie w Jeleniej Górze "zyskało" nowy wygląd. Zamiast biura poselskiego jest delegatura ambasady Republiki Białorusi - napisał poseł na Facebooku.

Na granicy odbywa się dramat tysięcy rodzin emigrantów, którym pozwala się umierać z zimna w lesie. Żony i matki opłakują swoje dzieci i mężów. Polska nie dopuszcza organizacji humanitarnych z pomocą. Natomiast narodowcy w całej Polsce bawią się, jak widać, świetnie - podsumował na Twitterze.

Incydent bynajmniej jednak nie zniechęcił posła do dalszego głoszenia swoich poglądów na forum publicznym. Poseł podkreśla, że zamierza dalej stać na "straży praw człowieka" i deklaruje pomoc i wsparcie humanitarne dla uchodźców. Wzywa przy tym polski rząd do podjęcia zdecydowanych działań w tej sprawie.

Odpowiedzią na tak duży kryzys międzynarodowy musi być zdecydowana, ale i spójna reakcja całej UE. Nasza wschodnia granica stanowi zewnętrzną granicę Unii Europejskiej, dla większości uchodźców Polska jest krajem tranzytowym, a nie docelowym. Dlatego dalsze działania powinny być podejmowane w ścisłej współpracy z naszymi europejskimi partnerami - czytamy na Facebooku posła.
Zobacz także: Agresja na granicy z Białorusią. Migranci chcieli wedrzeć się do Polski
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(18)
Cywilizacja
8 miesięcy temu
Patriarchat to przyczyna antagonizmów między kobietami i mężczyznami (wmówienie mężczyznom, że są nadludźmi a kobiety to podludzie i maszyny do rodzenia dzieci i przedmiot mężczyzn itd) co prowadzi do gwałtów, zmuszania do prostytucji, sprzedawania kobiet na branki i niewwolnice! Patriarchat dał światu : rasizm, etnocenrtryzm, megalomanię narodową, nacjonalizm (jego skutki to np rzeź wołyńska i obozy hitlerowskie), nietolerancja, dyskryminacja, przemoc, przemoc domowa, niewolnictwo, handel ludźmi, homofobia, fanatyzm religijny, szariat, inkwizycja, dżihad, palenie na stosach, mizoginia i seksizm, systemy totalitarne, autorytarne, feudalizm, kapitalizm, wojny itd. Chrześcijaństwo islam, judaizm, buddyzm itd to religie patriarchalne będące formą indoktrynacji i propagandy patriarchatu!
Paulus
8 miesięcy temu
Jak lewica jest taka mądra i wspaniałomyślna, to proszę wydzierżawić gdzieś na świecie odpowiednie terytorium, gdzie będzie można zwozić ludzi z całego globu. Tam lewica niech ich uszczęśliwia, karmi , rozdaje zasiłki, edukuje itd.,
Adolf
8 miesięcy temu
Też bazował głównie na przestepcach i umysłowo ubogich
Jak
8 miesięcy temu
Wejdą ruscy do będzie bohaterka pierwsza super papier do lasu!
oburzona
8 miesięcy temu
czy oni pracuja,chyba nie bo od rzadu dostali nasze pieniadze
Śssstes
8 miesięcy temu
Tu nie chodzi o uchodzcow tylko o pytanie co oni robia w polskich lasach ? Stan wyjatkowy ma zamaskowac całkowitą bezradnosc strazy granicznej i policji ? Moze wyslac tam narodow i znawce motta zbrodniarzy SS
Swojak
8 miesięcy temu
Te " orły " które nakleily ta naklejkę z informacją, że w tym budynku jest "posselstwo republiki Białorusi to teraz mają przeprosić pana posła i uchodzcow
Bolek
8 miesięcy temu
Musiał się publicznie pochwalić.
Kolo
8 miesięcy temu
Świetny pomysł, ludzie powinni wiedzieć, kogo wybierają
beny2
8 miesięcy temu
A jeszcze lepiej będziemy bawić się 11 listopada w Warszawie :D
krys58
8 miesięcy temu
I dobrze mu napisali, granica ma przejścia graniczne ew. są placówki RFN, Francji itp w Białorusi, więc tam mogą się od razu te biedne dzieci i ich matki udać, w tym też wyrośnięte synki
Emeryt 73
8 miesięcy temu
Czekam kiedy będą w lesie obchodzić urodziny Hitlera , czy już oficjalnie na ulicy czy w lokalach .
Alfons Zibro
8 miesięcy temu
Nie narodowcy tylko faszyści - nazywajmy sprawy po imieniu
Ciekawskie py...
8 miesięcy temu
Ilu takich uchodźców humanitarnie do siebie i na swój kmoszt przyjął ów Pan Poseł Lewicy Robert Obaz???
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić