Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KOZ
|

Mur na granicy z Białorusią. Wiadomo, kiedy ma powstać

13
Podziel się

Senat wprowadził w czwartek kilkanaście poprawek do projektu MSWiA, który dotyczy budowy muru na granicy z Białorusią. Szef resortu wyraził nadzieję, że ustawa szybko trafi do prezydenta i że ten ją podpisze. Powiedział także, jaki jest cel w związku z powstaniem muru.

Mur na granicy z Białorusią. Wiadomo, kiedy ma powstać
Mariusz Kamiński mówił o budowie muru (PAP, PAP/Radek Pietruszka)
bETiUJIl

Budowa muru na polsko-białoruskiej granicy ma pochłonąć ponad 1,5 mld złotych. Związany z tym projekt ustawy, wraz z poprawkami, trafi teraz z powrotem do Sejmu.

Głos w sprawie zabrał szef MSWiA. Mariusz Kamiński powiedział w rozmowie z TVP Info, że liczy na jak najszybsze postawienie muru. Celem resortu jest, aby został on zbudowany w pierwszej połowie 2022 roku.

bETiUJIn
Jestem przekonany, że ustawa szybko trafi do prezydenta i pan prezydent, z którym rozmawiałem na ten temat, zapewne podpisze tę ustawę - mówił Kamiński.

Budowa muru na granicy. Są szczegóły

Zdradził szczegóły związane z budową. Cała konstrukcja ma zawierać nowoczesny system ostrzegania i alarmowania. Znajdą się tam detektory ruchu, kamery termowizyjne i dzienne. "To będzie naprawdę coś nowoczesnego" - zapewnił szef MSWiA.

bETiUJIt

Przypomnijmy, że na granicy z Białorusią trwa kryzys. Od początku miesiąca odnotowano kilkanaście tysięcy prób nielegalnego przekroczenia granicy. Regularnie w Polsce zatrzymywane są transporty imigrantów. Zdarza się, że w busach znajduje się nawet kilkadziesiąt osób.

Zobacz także: Generał Pacek o ustawie o "Obronie Ojczyzny". "Sam karabin już dzisiaj nie wystarczy"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETiUJIO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(13)
michal
miesiąc temu
falszywa namiastka wzorcow z USA, przez falszywy rzad
takija
miesiąc temu
Będą mur budować? Ciekawe bo kiedyś jeden mur już był w Berlinie, czy to powtórka z historii? Były również mury w gettach i Oświęcimiu
mmzz
miesiąc temu
kaminski wąsik jako przestępcy maja 3 lata do odsiadki w wiezieniy
bETiUJIP
:((
miesiąc temu
Nie zgadzam się. Strzelanie tańsze!
Krakusik
miesiąc temu
Ale on fajny na zdjęciu. Halloweeen jak książka pisze
Icek z PiS
miesiąc temu
I tak się zrobi geszefty w dzikim kraju . Beka z Polaczków 🤣🤣🤣
Piter
miesiąc temu
Dlaczego nie mamy atomówek
654321@
miesiąc temu
Stawiać szybko zaporę, przeciwko ASF, Covid-19, wściekliźnie i innej patologii, do przejścia są pinkty graniczne! Możnavskladać wnioski o pomoc międzynarodową w ambasadach!
haha
miesiąc temu
za PRL żaden ciapek nieprzeszedl by granicy bo byla by kólka w kolanko
Ebola
miesiąc temu
Polska i Europa miała szansę zniszczyć Łukaszenkę ale w rządzie mamy takie osoby jak Terlecki ten z worami pod oczami :) który oskarżał i niszczył Białoruską opozycję , teraz dać mu szpadel i niech sam za swoje mur stawia .
Ycycu
miesiąc temu
Miliony pojda na pilnowanie granicy, skutki wspierania różnych opozycjonistów , tak się kończy bycie frajerem i angażowanie w nieswoje konflikty. Z okupacji afga i iraku też nic nie ma , a miliardy wydane. Czy ten kraj nie może mieć w końcu polskiego rządu ????
Chrześcijanin
miesiąc temu
Ten burdel made in łukaszenka będzie trwał dotąd, dokąd nie zaczniemy strzelać do przestępców atakujących zorganizowanymi bandami Naszą Granicę.
a Jachira
miesiąc temu
nadal w krzakach na granicy BiałoRuskiej .
bETiUJIH
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić