Mur na granicy z Białorusią. Wiadomo, kiedy ma powstać

21

Senat wprowadził w czwartek kilkanaście poprawek do projektu MSWiA, który dotyczy budowy muru na granicy z Białorusią. Szef resortu wyraził nadzieję, że ustawa szybko trafi do prezydenta i że ten ją podpisze. Powiedział także, jaki jest cel w związku z powstaniem muru.

Mur na granicy z Białorusią. Wiadomo, kiedy ma powstać
Mariusz Kamiński mówił o budowie muru (PAP, PAP/Radek Pietruszka)

Budowa muru na polsko-białoruskiej granicy ma pochłonąć ponad 1,5 mld złotych. Związany z tym projekt ustawy, wraz z poprawkami, trafi teraz z powrotem do Sejmu.

Głos w sprawie zabrał szef MSWiA. Mariusz Kamiński powiedział w rozmowie z TVP Info, że liczy na jak najszybsze postawienie muru. Celem resortu jest, aby został on zbudowany w pierwszej połowie 2022 roku.

Jestem przekonany, że ustawa szybko trafi do prezydenta i pan prezydent, z którym rozmawiałem na ten temat, zapewne podpisze tę ustawę - mówił Kamiński.

Budowa muru na granicy. Są szczegóły

Zdradził szczegóły związane z budową. Cała konstrukcja ma zawierać nowoczesny system ostrzegania i alarmowania. Znajdą się tam detektory ruchu, kamery termowizyjne i dzienne. "To będzie naprawdę coś nowoczesnego" - zapewnił szef MSWiA.

Przypomnijmy, że na granicy z Białorusią trwa kryzys. Od początku miesiąca odnotowano kilkanaście tysięcy prób nielegalnego przekroczenia granicy. Regularnie w Polsce zatrzymywane są transporty imigrantów. Zdarza się, że w busach znajduje się nawet kilkadziesiąt osób.

Zobacz także: Generał Pacek o ustawie o "Obronie Ojczyzny". "Sam karabin już dzisiaj nie wystarczy"
Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić