Bogdan Kicka| 

Poseł od Ziobry nie wytrzymał. Zarzucił "chorobliwą obsesję na punkcie seksu"

3

Trwa kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego. Już 9 czerwca Polacy wybiorą swoich przedstawicieli do Brukseli. Lewica, chcąc podkreślić znaczenie tych wyborów, zorganizowała 26 maja konwencję pod hasłem "Europa dla Kobiet". Poseł od Ziobry nie wytrzymał i w dosadnych słowach skomentował posłanki Lewicy.

Poseł od Ziobry nie wytrzymał. Zarzucił "chorobliwą obsesję na punkcie seksu"
Marcin Warchoł. (Youtube, Marcin Warchoł)

26 czerwca podczas konwencji pt. "Europa dla Kobiet" Joanna Scheuring-Wielgus zaznaczyła, że te wybory mają kluczowe znaczenie dla Lewicy. Wskazała na zagrożenie ze strony sił radykalnych i populistycznych, które, jej zdaniem, dążą do zniszczenia Unii Europejskiej od wewnątrz. Wymieniła polityków takich jak Le Pen, Orban, Kaczyński, Mentzen i Bosak, którzy według niej, prezentują nieakceptowalne dla Lewicy poglądy na prawa kobiet.

Te wybory są o wolności. O wolności nas kobiet, dziewczyn, matek, babek do decydowania – o tym, z kim chcemy się kochać, a z kim nie. Jak chcemy się kochać, gdzie chcemy się kochać – o czym chcemy się decydować. O tym są te wybory - mówiła Joanna Scheuring-Wielgus.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Europoseł ostrzega. "Na unijnej polityce tuczą się Chiny"

Poseł od Ziobry nie wytrzymał

Jej słowa wywołały reakcję Marcina Warchoła, polityka Suwerennej Polski, który skomentował jej wypowiedź w mediach społecznościowych, zarzucając posłankom Lewicy "obsesję na punkcie seksu".

Posłaki Lewicy przeszły już w stan chorobliwej obsesji na punkcie seksu i przydałby się im jakiś lekarz… – stwierdził Warchoł.

Reakcje internautów

Komentarz Warchoła spotkał się z lawiną odpowiedzi od internautów. Wielu z nich krytykowało jego podejście, wskazując na brak zrozumienia dla różnorodności poglądów i stylów życia. Internauci podkreślali, że nie wszyscy muszą akceptować katolicki model małżeństwa i że takie podejście jest zbyt ograniczające.

Pan jak zwykle nie rozumie, ale to mnie zupełnie nie dziwi. Nie wszyscy muszą uznawać prymat formuły małżeństwa katolickiego. Nie wszyscy muszą się do tego stosować. Ale tacy jak Pan tego do wiadomości nie przyjmują.

Jednak nie wszystkie komentarze były krytyczne. Pojawiły się również głosy poparcia dla Warchoła, podkreślające, że wolność wyboru musi iść w parze z wzajemnym szacunkiem i zgodą obu stron.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić