Łukasz Maziewski
Łukasz Maziewski| 

Posłowie PiS ruszyli w Polskę. Będą kontrolować dzieci

466

Anna Maria Siarkowska z PiS i Janusz Kowalski z Solidarnej Polski ruszyli w Polskę. Parlamentarzyści pojechali do Nowego Dworu Gdańskiego, gdzie sprawdzali miejscowy dom dziecka. A konkretnie - szczepienia przebywających w nim dzieci na COVID-19.

Posłowie PiS ruszyli w Polskę. Będą kontrolować dzieci
(PAP)

Posłowie wybrali się do Nowego Dworu Gdańskiego z poselską kontrolą. To jedno z uprawnień, które daje im sprawowanie mandatu posła lub senatora. Chodziło o szczepienia dzieci na COVID-19.

Jaki jest efekt ich akcji? W domu dziecka pojawi się kontrola. Do pracy mają zabrać się osoby z organu nadzorującego placówkę, czyli ze starostwa powiatowego. I to pomimo zapewnień ze strony władz domu dziecka, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem.

Siarkowska przekonuje, że muszą zaczekać na wyniki kontroli ze starostwa. Ta może jednak potrwać.

Zobacz także: #dzijesienazywo: "Za nazistów mieliśmy podludzi, a dziś mamy przedludzi"

Posłanka tłumaczy

Sama Siarkowska mówi, że z kontrolą ruszyli po informacjach, jakie pojawiły się w mediach. Dodaj, że według szefowej placówki nie zostało naruszone prawo.

Do przestrzeni publicznej trafiły informacje, że dzieci w tej placówce były szczepione bez wiedzy opiekunów prawnych. Zgodnie z przysługującymi nam uprawnieniami, pojechaliśmy tam z kontrolą poselską, żeby wyjaśnić tę sprawę. Dyrektor domu dziecka złożyła wyjaśnienia, przekonuje, że wszystko odbyło się zgodnie z literą prawa - mówi Siarkowska w rozmowie z o2.pl.

Dodaje, że wraz z Kowalskim spotkali się także z przedstawicielami lokalnego samorządu. Nadzór nad taką placówką, jak ta, którą kontrolowali, sprawuje starostwo powiatowe.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Rozmawialiśmy z z panią wicestarostą i ta również zapowiedziała kontrolę. Mam nadzieję, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Jeśli nie to powinny zostać wyciągnięte konsekwencje - dodała posłanka.

Sama Siarkowska jest sceptyczna wobec szczepień i obostrzeń antyepidemicznych. Jest przewodniczącą sejmowego zespołu ds. sanitaryzmu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić