Anna Wajs-Wiejacka
Anna Wajs-Wiejacka| 

Posłowie PiS wspierają WOŚP. Agnieszka Pomaska pokazuje dowód

30

Stwierdzić, że Prawu i Sprawiedliwości nie było po drodze z WOŚP, to jak nic nie powiedzieć. Akcja Jurka Owsiaka była pomijania w mediach publicznych rządzonych przez PiS, a orkiestrowe serca usuwane z relacji. Stąd dość powszechne przekonanie, że politycy PiS nie wspierają WOŚP. Agnieszka Pomaska udowadnia, że tak nie jest. Jest jednak jedno "ale".

Posłowie PiS wspierają WOŚP. Agnieszka Pomaska pokazuje dowód
Agnieszka Pomaska (fot. Instagram)

Po objęciu władzy przez obóz Zjednoczonej Prawicy Jerzy Owsiak i WOŚP znalazły się na czarnej liście polityków tej partii i podległych im instytucji. Antonii Macierewicz zabronił żołnierzom wspierania Orkiestry. Na podobny krok zdecydował się później szef resortu dyplomacji Witold Waszczykowski, zakazując angażowania się w akcję przedstawicielom polskich placówek dyplomatycznych za granicą. Współpracy z WOŚP odmówili też m.in. Telewizja Polska i Bank Pekao S.A.

Trudno się więc dziwić, że wiele osób za oczywiste uznaje, że politycy PiS nie wspierają WOŚP. Jednak i tu nie brakuje osób, które nie tylko wspierają orkiestrę, ale otwarcie o tym mówią. Do grupy tej należy prezydent Andrzej Duda.

Z Pałacu Prezydenckiego na tegoroczną aukcję trafił zestaw filiżanek espresso ze złotym orłem, sygnowanych przez głowę państwa. W akcję włączyła się także Agata Kornhauser-Duda, która przekazała na licytację cekinową suknię, w której pierwsza dama pojawiła się na spotkaniu mikołajkowym z dziećmi, które zorganizowano w Pałacu Prezydenckim w 2022 roku. Do sukni żona prezydenta Dudy dołączyła bilecik ze specjalnymi podziękowaniami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tak Ziobro urządził Obajtka. Ekspert: grozi mu do 25 lat więzienia

Nie tylko prezydent wspiera WOŚP. Agnieszka Pomaska pokazuje dowód

Okazuje się, że polityków Zjednoczonej Prawicy wspierających WOŚP jest więcej, o czym poinformowała Agnieszka Pomaska. Posłanka Platformy Obywatelskiej zamieściła na portalu X zdjęcia potwierdzające, że Jarosław Sellin i Patryk Jaki wsparli WOŚP kwotą 1500 zł. W tej beczce miodu nie zabrakło jednak łyżki dziegciu.

"Co prawda [wpłata -przyp. red.] w związku z wyrokiem za kłamstwa w kampanii wyborczej, ale wpłata to wpłata. Czekam jeszcze na przelew od Pani Zalewskiej" - napisała posłanka.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wspominany przez Agnieszkę Pomaskę wyrok ma związek ze wpisami, jakie część polityków PiS zamieściła w mediach społecznościowych w czasie jesiennej kampanii wyborczej. Internauci mogli zobaczyć dołączone do nich zdjęcia, na których widać, jak Pomaska rozdaje ulotki na drodze przy wjeździe Kolbud koło Gdańska. Oburzenie polityków wywołał napis na jednym z samochodów. Sąd nakazał przeprosiny i wpłatę zasądzonej kwoty na rzecz WOŚP.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić