aktualizacja 

Postrzał w oko, miotacz ognia i maczeta. Brutalna bójka w Radomiu

74

W Radomiu doszło do bójki, w wyniku której jeden z mężczyzn został postrzelony w oko. Sprawcy próbowali uciekać z miejsca zdarzenia, ale udało się ich schwytać. Dwóch mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych. Trzeci z podejrzanych ma dozór policji.

Postrzał w oko, miotacz ognia i maczeta. Brutalna bójka w Radomiu
Postrzał w oko, miotacz ognia i maczeta. Brutalna bójka w Radomiu (policja.pl)

Z informacji przekazanych przez policję wynika, że mężczyźni spotkali się na terenie Radomia i doszło między do awantury, w konsekwencji czego młody mieszkaniec Radomia został postrzelony w oko. Jeden ze sprawców miał też maczetę i miotacz ognia.

Pokrzywdzony trafił do szpitala, a sprawcy uciekli - poinformowała Justyna Jaśkiewicz z KMP w Radomiu.

Policjanci najpierw zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 20 lat.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Poranne pasmo Wirtualnej Polski, wydanie 01.03
Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów udziału w bójce z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Młodszy z mężczyzn odpowie również za ciężki uszczerbek na zdrowiu - przekazała rzeczniczka policji.

Na wniosek prokuratora wobec 19-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Natomiast wobec 20-latka zastosowano policyjny dozór.

Na tym sprawa się jednak nie zakończyła, ponieważ policjanci cały czas ustalali miejsce pobytu trzeciego ze sprawców, który się ukrywał. Jednak nie trwało to długo i 23-latek również trafił w ręce kryminalnych.

Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty udziału w bójce z użyciem niebezpiecznego przedmiotu oraz ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Śledczy wystąpili z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztu. Sąd zdecydował, że najbliższe 3 miesiące również spędzi w areszcie - przekazała Justyna Jaśkiewicz.

Zgodnie z kodeksem karnym za udział w bójce z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, a za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara do 20 lat.

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić