aktualizacja 

Poszukiwania polityka Lewicy. Brat nie ma wątpliwości

226

Nie ustają spekulacje na temat zaginionego Jakuba B. Polityk Lewicy ostatni raz widziany był w czwartek 22 września w Krakowie. Od tego czasu na policję zgłosiła się kobieta, która twierdzi, że została przez niego zgwałcona. Polityka broni jednak jego brat, Maciej. – Ufam mu i wiem, że nie zrobił nic złego – zapewnia krewny zaginionego.

Poszukiwania polityka Lewicy. Brat nie ma wątpliwości
Polityk Lewicy Jakub B. zaginął 24 września w Krakowie (Facebook)

– Nie mamy żadnych informacji i dowodów na to, że Kuba jest zamieszany w napaść seksualną. Mój brat jest osobą zaginioną i skupiamy się na tym, żeby go odnaleźć – zaapelował we wtorek 27 września Maciej B. na łamach internetowego wydania "Gazety Krakowskiej". Brat znanego polityka Lewicy podkreślił, że osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat Jakuba B. proszone są o kontakt z krakowską policją.

Informacji można udzielić bezpośrednio pod numerami telefonu 47 835 29 10, 47 835 30 70 lub pod numerem alarmowym 112 – czytamy w serwisie.

Nowe informacje ws. zaginionego Jakuba B. Polityk Lewicy oskarżony o gwałt

Jakub B. wyszedł w czwartek 22 września z krakowskiego hotelu Hilton między godz. 11-13. Uczestniczył tam w szkoleniu prowadzonym przez firmę PwC, w której pracuje. Po przerwie na lunch nie wrócił na zajęcia, a swoje rzeczy pozostawił na stoliku w sali. Od tego momentu ślad po polityku Lewicy z Nowego Sącza zaginął.

Jak poinformował w we wtorek 27 września serwis tvp.info, sprawa może mieć charakter kryminalny. W nocy ze środy na czwartek w hotelu odbywała się firmowa impreza. Na policję zgłosiła się kobieta, która twierdzi, że została zgwałcona przez Jakuba B. Zawiadomienie w sprawie trafiło do Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Został zawieszony przez swoje ugrupowanie. "Lewica stoi po stronie kobiet"

Według ustaleń serwisu tvp.info, krakowscy policjanci zabezpieczyli monitoring w hotelu. Według nieoficjalnych doniesień, na nagraniu widać moment napaści na kobietę i zaciągnięcia jej do pokoju. Opisywaną przez portal wersję zdarzeń potwierdzili informatorzy Wirtualnej Polski.

We wtorek w mediach społecznościowych pojawiły się wpisy polityków Lewicy. – Stoję po stronie kobiet. Lewica stoi po stronie kobiet. Jakub B. został w trybie natychmiastowym zawieszony przez władze Nowej Lewicy – napisała Agnieszka Dziemianowicz-Bąk na Twitterze.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Obejrzyj także: Start Gowina z list opozycji? "Ja bym nikomu nie zamykał drogi"

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić