Bogdan Kicka| 

Potężna eksplozja w Sewastopolu. Nagranie trafiło do sieci

Potężna eksplozja w Sewastopolu. Takimi słowami zaczął swój wpis białoruski portal informacyjny Nexta, który opublikował mrożące krew w żyłach nagranie.

Potężna eksplozja w Sewastopolu. Nagranie trafiło do sieci
Potężna eksplozja w Sewastopolu. (Twitter)

W sobotę, 23 marca wieczorem Ukraina rozpoczęła intensywny atak rakietowy na Krym, który jest obecnie kontrolowany przez siły rosyjskie. Celem ataku stał się przede wszystkim Sewastopol, gdzie skierowano najwięcej pocisków.

Tamtejsze media pisały o "najbardziej zmasowanym ataku". Szczątki pocisków spadły w wielu miejscach. W wyniku zdarzenia zginął 65-letni mężczyzna, a 4 osoby zostały ranne.

Alarm obowiązywał przez 1,5 godziny. Po jego odwołaniu gubernator Sewastopola Michaił Razwożajew przekazał, że "wojsko odparło atak na Sewastopol".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Eksplozja autobusu. Przerażające nagrania z Rosji

O zdarzeniu napisał również białoruski serwis Nexta.

Analitycy OSINT powiedzieli, że Ukraina użyła rakiet Storm Shadow. Według danych pociski uderzyły w główny węzeł komunikacyjny rosyjskiej Floty Czarnomorskiej. Władze okupacyjne w mieście podały, że w wyniku masowego nocnego ataku na Sewastopol jedna osoba zginęła, a cztery zostały ranne - podaje na portalu X serwis Nexta.

Z informacji udostępnionych przez analityków z OSINTtechnical korzystających z danych dostępnych publicznie, wynika, że "co najmniej trzy ukraińskie rakiety manewrujące Storm Shadow uderzyły w główne centrum komunikacyjne rosyjskiej Floty Czarnomorskiej". Według korespondenta The Insider w Sewastopolu to właśnie w tym miejscu znajduje się oddział wojskowy strzelców rakietowych.

Ukraina przyznała się do ataku

Dowódca Sił Powietrznych Ukrainy Mykoła Oleszczuk po zakończonej operacji przyznał się do ataku.

Dziękujemy pilotom i marynarzom za udaną pracę bojową! Krym jest nasz! Razem do zwycięstwa! - czytamy we wpisie na Telegramie.

Gubernator Sewastopola: Umieszczając nagrania pomagasz wrogowi

Gubernator Sewastopola ostrzegł, że Rosjanie, którzy publikowali nagrania z eksplozji, nie mogą spać spokojnie.

Ci, którzy zamieścili wideo z operacji obrony powietrznej, które zrobiło już furorę w ukraińskich publikacjach, są już identyfikowani przez władze. Jest to przestępstwo. Umieszczając nagrania pomagasz wrogowi - napisał w sieci Michaił Razwożajew.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić