Potężny atak zimy! Nawet 10 cm śniegu

39

Zima zawitała do Europy! W niektórych regionach pojawiły się już opady śniegu. Uderzenie chłodu zbliża się też do Polski. Co prawda białego puchu na razie u nas nie będzie, ale eksperci ostrzegają przed przymrozkami.

Potężny atak zimy! Nawet 10 cm śniegu
Zima w natarciu - zdj. ilustracyjne (Pixabay)

O ataku zimy w Europie donosi portal fanipogody.pl. Podano, że mieszkańcy niektórych regionów Finlandii zmagali się z pierwszym śniegiem w tym sezonie. Lokalnie dość mocno sypnęło białym puchem. Ponadto pojawiły się przymrozki, a nawet mróz!

Okazuje się, że silna śnieżyca nawiedziła północne regiony Finlandii, w tym Laponię. W przeciągu kilku godzin spadło do 10 cm białego puchu. Śnieg utrzymał się przez pewien czas.

Ochłodzenie w Polsce. Nadchodzą przymrozki

Najbliższe dni przyniosą spore zmiany w pogodzie. W naszym kraju zrobi się chłodniej. W sobotę powiew zimnego powietrza odczują mieszkańcy wschodnich rejonów Polski. W dzień słupki rtęci na Warmii, Mazurach i Podlasiu nie przekroczą 10 stopni Celsjusza!

Później temperatura spadnie do zaledwie 6 stopni Celsjusza. W nocy z soboty na niedzielę w Polsce mogą pojawić się przymrozki.

Kolejne dni będą jeszcze zimniejsze. W górach i obszarach podgórskich możliwy będzie mróz do -2 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie na zachodzie - do 15 stopni Celsjusza.

Wygląda na to, że do końca września w naszym kraju będzie chłodno. "Noce będą już zimne" - podkreśla serwis fanipogody.pl. Warto zatem pomyśleć o włączaniu grzejników.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić