aktualizacja 

Nadchodzi nowe 500 plus! Kto dostanie 12 tys. zł na dziecko?

8

Od 2022 roku rodzice mają otrzymywać nowe świadczenie. Pojawi się szansa na zgarnięcie niemałych pieniędzy - chodzi aż o 12 tysięcy złotych! Kto dostanie takie wsparcie?

Nadchodzi nowe 500 plus! Kto dostanie 12 tys. zł na dziecko?
Nadchodzi nowe 500 plus (Pixabay)

Nowe świadczenie ma być wypłacane od przyszłego roku. Będzie przyznawane na każde drugie i kolejne dziecko w rodzinie, w wieku od 12. do 36. miesiąca życia.

Maksymalna wysokość wsparcia to 12 tys. zł na dziecko. Premier Mateusz Morawiecki tłumaczył, że łączenie życia zawodowego i rodzinnego często jest sporym wyzwaniem, przede wszystkim dla młodych rodzin, w związku z czym trzeba je wspierać.

Nowoczesne państwo, państwo opiekuńcze, państwo, które opiera się na dbałości o godność człowieka, musi przede wszystkim dbać o rodziny. Stąd jest ten program, stąd rodzinny kapitał opiekuńczy - mówił, cytowany przez "Fakt".

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy - zasady wypłacania

Świadczenie w łącznej wysokości 12 tys. zł będzie wypłacane na wniosek osoby uprawnionej. Nie będzie uzależnione od dochodów rodziny.

Co do zasady świadczenie będzie wypłacane przez 24 miesiące w kwocie 500 zł miesięcznie na dziecko. Rodzice będą mogli jednak zdecydować, że chcą dostawać je tylko przez rok po tysiąc złotych miesięcznie.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić