o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Nadchodzi nowe 500 plus! Kto dostanie 12 tys. zł na dziecko?

7
Podziel się

Od 2022 roku rodzice mają otrzymywać nowe świadczenie. Pojawi się szansa na zgarnięcie niemałych pieniędzy - chodzi aż o 12 tysięcy złotych! Kto dostanie takie wsparcie?

Nadchodzi nowe 500 plus! Kto dostanie 12 tys. zł na dziecko?
Nadchodzi nowe 500 plus (Pixabay)
bELxPgyd

Nowe świadczenie ma być wypłacane od przyszłego roku. Będzie przyznawane na każde drugie i kolejne dziecko w rodzinie, w wieku od 12. do 36. miesiąca życia.

Maksymalna wysokość wsparcia to 12 tys. zł na dziecko. Premier Mateusz Morawiecki tłumaczył, że łączenie życia zawodowego i rodzinnego często jest sporym wyzwaniem, przede wszystkim dla młodych rodzin, w związku z czym trzeba je wspierać.

bELxPgyf
Nowoczesne państwo, państwo opiekuńcze, państwo, które opiera się na dbałości o godność człowieka, musi przede wszystkim dbać o rodziny. Stąd jest ten program, stąd rodzinny kapitał opiekuńczy - mówił, cytowany przez "Fakt".

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy - zasady wypłacania

Świadczenie w łącznej wysokości 12 tys. zł będzie wypłacane na wniosek osoby uprawnionej. Nie będzie uzależnione od dochodów rodziny.

Co do zasady świadczenie będzie wypłacane przez 24 miesiące w kwocie 500 zł miesięcznie na dziecko. Rodzice będą mogli jednak zdecydować, że chcą dostawać je tylko przez rok po tysiąc złotych miesięcznie.

bELxPgyl
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELxPgyG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
Monia
miesiąc temu
A czy oboje pracujących rodziców też może liczyć czy to jest skierowane do niepracujących
Jggjk
miesiąc temu
Złodzieje dzielą się że złodziejami naszymi pieniędzmi od wielu lat w tym kraju bogaty się bogaci a biedny stoi w miejscu i nic się u niego nie zmienia oprócz tego że z roku na rok większe podatki płaci i utrzymanie mu brakuje
Nick
miesiąc temu
Nie czaje tych ludzi, którzy narzekają. Jak w Niemczech mięli socjale to wszyscy "a Polska w tyle" a jak w Polsce wprowadzili 500+ i 13stki to psioczą. Przecież rząd skądś musi brać na to hajs. Nie jestem zwolennikiem wypłacania patologii co zarabia na dzieciach, ale tym, którzy pracują się należy. Sam nie mam dzieci, ale nie zazdroszczę tym, którzy pracują i wychowują dzieci bo to niezły rollercoaster. Mnie matka samotnie wychowała i moje rodzeństwo i takiej pomocy nie mięliśmy. Było bardzo ciężko, dlatego należy się tym rodzinom, które tego potrzebują. Bogaci nie powinni dostać, ale tym co żyją z jednej pensji jak najbardziej.
bELxPgyH
ksiądz
miesiąc temu
Pis zrobił drożyzne i rozdaje nasze pieniądze tym samym powiększa dług publiczny ludziom się żyje gorzej należy ten rząd podać do dymisji a najgorsze zło to 500+    !!!!!!!!!! PIS podzielił ludzi i rodziny jednym daje 14ke tym daje co nie chciało się robić a teraz podatek nieroby nie będą płacić podatku a ci co całe życie zapiepszali dalej będą płacić podatek taki podział robi PIS a w dodatku daje 500+ dzieciorobom z naszych podatków a oni chlają za te pieniądze i nie muszą pracować jest wiele przykładów udokumentowanych ludzie co się słyszy mają już dość tego rządu nikt już na PIS nie zagłosuje bo to druga komuna drożyzna goni drożyzne non stop podwyżki na 500+ dość tego my was niedługo rozliczymy !  To koniec PISowców . W tym kraju tylko dobrze żyją celebryci księża piłkarze i ci w rządzie podwyżki sobie robią po 10tys a większość ma zarobki miljonowe a ludzom pracy lub emerytom po 50zł podwyżki a w sklepach co tydzień podwyżki ludzie musimy wyjść na ulice i to zmienić !!!!!!
Ona
miesiąc temu
Idźcie w socjal tak! Skończymy jak Gracji. Albo gorzej.
Provola
miesiąc temu
Uważam, że większe potrzeby mają dzieci szkolna,licealiści i studenci.Male dzieci mają najmniejsze potrzeby ( mogą zdzierać jedno po drugim). Chyba , że są chore
Nope
miesiąc temu
... musi przede wszystkim dbać o rodziny ... taaak A pracujący single niech na to zapieprzają... może by tak w końcu wymyślić program dla singli i ludzi żyjących w nieformalnych związkach?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić