Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Potrzeba księdza ważniejsza od innych? Skandaliczne słowa kapłana na pielgrzymce

396
Podziel się:

Do sieci trafiło kontrowersyjne nagranie z księdzem Michałem Woźnickim w roli głównej. Kapłan-skandalista podczas pieszej pielgrzymki do Gietrzwałdu tłumaczył, że potrzeby fizjologiczne są zdecydowanie ważniejsze od potrzeb "zwykłych" ludzi.

Potrzeba księdza ważniejsza od innych? Skandaliczne słowa kapłana na pielgrzymce
Ksiądz wygłosił kontrowesyjną tezę (YouTube)

Ksiądz Michał Woźnicki nadal stara się przesuwać granicę absurdu. O jednym z najbardziej kontrowersyjnych duchownych w kraju znowu zrobiło się głośno. Tym razem były salezjanin z Poznania wybrał się wraz z wiernymi na pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Podczas drogi kapłan przedstawił swoje przemyślenia, czy po raz kolejny wzbudził ogromne kontrowersje.

Podczas pielgrzymki kapłan zabrał głos w bardzo nietypowej sprawie. Ks. Woźnicki postanowił przedstawić swoje kontrowersyjne poglądy na temat zasad, które powinny panować przed wejściem do toalety. Stwierdził, że grupa, która wybrała się z nim do Gietrzwałdu jest "hołotą", gdyż nie udziela mu pierwszeństwa. Według niego duchownego nigdy nie powinna obowiązywać kolejka do toalety i powinien mieć taryfę ulgową nawet przed schorowaną staruszką.

Jest obowiązek katolików, jeżeli idą z katolickim kapłanem i chcą mieć prawo do katolickiego kapłana, żeby zabezpieczyć toaletę, jakąkolwiek poranną, przed mszą, wieczorną dla kapłana, żeby w warunkach, jakich jest, mógł spełnić ją. A jeżeli chodzi o korzystanie z toalety, na pewien sposób kapłan jest pierwszy przed staruszką, chyba ze staruszka umiera, mdleje i trzeba na bieżąco coś zrobić. A nie, że wiek, czy płeć uprawnia, że ja mam prawo do toalety, bo my jesteśmy niewiasty. A ksiądz to co? Wystarczy, żeby prosto przedstawić, idzie z nami ksiądz, idzie z nami Chrystus, a jeżeli nie jesteście gotowi księdza za wzór uszanować na sposób chrystusowy, to nie macie do niego po prostu tytułu i prawa. Kapłaństwo księdza nie jest księdza, kapłaństwo księdza jest kapłaństwem chrystusowym. Wierni nie powinni oglądać księdza, który się rano myje. Od tego jest obowiązek zabezpieczyć intymność kapłanowi. Idę z tłuszczą, z hołotą, z hordą, jedenasty dzień pielgrzymki - stwierdził ks. Woźnicki.

Kim jest ks. Michał Woźnicki?

Ksiądz Michał Woźnicki jest jednym z największych skandalistów w świecie duchownych. Skandale związane z kapłanem regularnie pojawiają się w mediach. Woźnicki zasłynął krytykowaniem zakonników, kościelnych hierarchów i papieża, a także za odprawianie mszy po łacinie. W trakcie obostrzeń pandemicznych pomimo zakazów organizował msze św., na których niejednokrotnie interweniowała policja. Za swoje wybryki kapłana wyrzucono z zakonu oraz suspendowano, przez co nie może odprawiać mszy św.

Zobacz także: Tanie wycieczki na wakacje 2022? Ekspertka zdradza najlepsze daty
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(396)
/.,/.,
miesiąc temu
Nadal kupujcie zbawienie za złotówki, kupujcie. - Wasz wielebny.
t n
miesiąc temu
Po co w ogóle o tym pisać
Elek
2 miesiące temu
Wszystkie zwierzęta są równe, ale świnie są równiejsze...
Anka
2 miesiące temu
Ale Chrystus nie widziałby maski księdza który jest chamem i prostakiem.Pozatym ksiądz ma przekazywać wartości postawę tego co Nas uczył i przekazał Chrystus.A jak ktoś jest chamem to aniołem nie będzie.Dziwie się tylko że ludzie z kimś takim poszli i nie wiedzieli z kim mają do czynienia
Tolo
2 miesiące temu
Zamiast wyzywać pielgrzymów lepiej kubiłby sobie stoperan.
P olak
2 miesiące temu
To jest dopiero rasa panska
Seba
2 miesiące temu
Nie rozumem oburzenia - odważył się powiedzieć to, co naucza Kościół Katolicki. KK przecież naucza, że kapłan ma taką moc, że może rozkazywać Bogu (nauczał o tym kardynał Wyszyński i tak jest napisane w dokumentach KK). Skoro jest taki ważny i ma taką władzę, to oczywistym jest, że jest ważniejszy od zwyklych ludzi.
Misiek
2 miesiące temu
Jaki on śmieszny
Wierzący
2 miesiące temu
Sam nie wymyśliłbym lepszej reklamy pielgrzymek i zachęty, aby nosić im jeszcze swoje pieniądze na rzekomą ofiarę. Brawo pan Woźnicki!!!
Felek
2 miesiące temu
Jeśli taki święty i lepszy od innych. to nie powinien być jak anioł i nie korzystać z takich przybytków dla motłochu????
Pucu
2 miesiące temu
Ja nie rozumie braku kompetencji przez autor tego tekstu, choć wiadomo lepiej brzmi ksiądz i wciągnie czytelnika niż jak się napisze, że to były ksiądz i jest takim samym Kowalskim jak każdy z nas.
Anty
2 miesiące temu
No i dobrze powiedział,miał rację. Do mnie tak nie powie, bo mnie tam nie było i nie będzie. Pozdrawiam
Baba
2 miesiące temu
Piekło będzie wyłożone głowami księży a my po nich chodzić będziemy. Księża schodzą na złą drogę a to również nasza zasługa bo się poprostu za nich nie modlimy.
Andżej
2 miesiące temu
Salezjanie wywalili go na bruk , więc ten były ksiadz szweda się gdzie może , nie dziwcie się że mu się pomieszało w głowie . Po 40 latach w zakonie został z niczym ..!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić