Jakub Artych
Jakub Artych| 

Poważne problemy Zbigniewa Ziobro. "On się dusi, jak mówi"

406

Zbigniew Ziobro walczy z chorobą nowotworową. Były szef resortu sprawiedliwości niedawno przeszedł operację, po której jest bardzo osłabiony. Ma wyraźne problemy z mówieniem. Czy w takim stanie pojawi się przed sejmową komisją śledczą?

Poważne problemy Zbigniewa Ziobro. "On się dusi, jak mówi"
Poważne problemy Zbigniewa Ziobro. "On się dusi, jak mówi" (PAP, Rafa� Guz)

Przypomnijmy, że Zbigniew Ziobro pod koniec 2023 roku miał przejść operację po tym, jak wykryto u niego nowotwór przełyku. Przestał pojawiać się w Sejmie, jednak zrezygnował z tej decyzji w momencie, gdy śledczy weszli do jego domu w związku z nieprawidłowościami w Funduszu Sprawiedliwości.

Jego współpracownicy w połowie maja informowali, że są przerzuty i Ziobro ma być poddany kolejnym zabiegom. Teraz kolejne niepokojące informacje ws. zdrowia polityka przekazał Jacek Ozdoba.

On się dusi, jak mówi - ujawnił Ozdoba, który był gościem porannej rozmowy w TVP Info. - Rozmowa z panem ministrem wygląda tak, jak z osobą, która ma bardzo zaawansowany kaszel - dodał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Gdzie jest Obajtek? Ryszard Czarnecki odpowiada cytatem z Biblii

Ziobro pojawi się przed komisją śledczą?

Gorszy stan Ziobro ma być wynikiem kolejnej operacji, którą miał przejść w ostatnim czasie. Czy będzie w stanie zjawić się przed komisją śledcza?

Przypomnijmy, że przewodnicząca komisji śledczej ds. Pegasusa Magdalena Sroka poinformowała, że komisja wezwała na świadka byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę. Przesłuchanie ma odbyć się 1 lipca.

Sroka stwierdziła, że z Funduszu Sprawiedliwości 25 mln zł trafiło do CBA na inwigilację obywateli, a powinno trafić do osób pokrzywdzonych przestępstwem, stąd też decyzja, że na koniec tego wątku zostanie wezwany Zbigniew Ziobro.

Paweł Śliz dodał z kolei, że "jeżeli Zbigniew Ziobro jest chory, to tak jak każdy świadek będzie musiał przedłożyć stosowne dokumenty poświadczające, że nie będzie mógł się stawić i komisja będzie podejmowała stosowne kroki, żeby weryfikować stan ministra Ziobry".

Dodał, że "liczy jednak, że Zbigniew Ziobro będzie chciał wyjaśnić tę sprawę i stawi się na przesłuchaniu 1 lipca o godz. 10".

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić