Powraca sprawa "Miss kiboli". Słowacki sąd podjął decyzję

100

Magdalena K., która jest podejrzana o kierowanie gangiem kiboli Cracovii jest o krok od tego, by trafić do polskiego aresztu. Sąd Okręgowy na Słowacji zdecydował, że 32-latka zostanie wydana Polsce w ramach europejskiego nakazu aresztowania.

Powraca sprawa "Miss kiboli". Słowacki sąd podjął decyzję
32-letnia Magdalena K. została zatrzymana na Słowacji. (Policja)

Domniemana szefowa gangu kiboli Cracovii Magdalena K. była poszukiwana europejskim nakazem aresztowania oraz czerwoną notą Interpolu. 32-latka została zatrzymana 28 marca 2020 r. na terenie Słowacji. Od tego czasu trwa procedura wydania jej polskiej policji.

Sąd Okręgowy w Bańskiej Bystrzycy odrzucił wniosek Magdaleny K. o udzielenie jej azylu politycznego. Ponadto zgodził się na wykonanie europejskiego nakazu aresztowania wobec Magdaleny K. i na jej wydanie w wziązku ze śledztwem prowadzonym przez wydział zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Krakowie.

Magdalena K. próbując kolejny raz uniknąć odpowiedzialności karnej, wystąpiła o azyl polityczny na Słowacji. Wcześniej podejrzana dwukrotnie podejmowała próby uzyskania listu żelaznego, na podstawie którego mogłaby odpowiadać z tzw. "wolnej stopy". Słowacki sąd nie uwzględnił jednak żadnego jej wniosku, przychylając się do stanowiska polskiej prokuratury, że na ściganej ciążą poważne zarzuty kryminalne, a nie polityczne.

"Miss kiboli" grozi do 15 lat więzienia

Magdalena K. jest podejrzana o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, przemyt i handel narkotykami, utrudnianie postępowania karnego w innym śledztwie oraz o składanie fałszywych zeznań i nakłanianie do takiego czynu innych osób. Grozi jej do 15 lat więzienia.

32-letnia Magdalena K. kierowała grupą przestępczą, złożoną z członków bojówek pseudokibiców jednego z krakowskich klubów piłkarskich.

Według śledczych szajka pseudokibiców sprowadziła 5,5 tony marihuany z Hiszpanii o szacowanej wartości 88 mln złotych oraz 120 kg kokainy z Holandii o wartości 4,3 mln euro.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Kolejki przed punktami pobrań. "Jesteśmy na granicy"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić