Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Powrót do szkół. Minister edukacji zachęca do instalacji ProteGo Safe. Jak to zrobić?

10
Podziel się

Minister Edukacji Narodowej i Główny Inspektor Sanitarny zachęcają uczniów, by przed powrotem do szkół zainstalowali w swoich telefonach aplikację ProteGO Safe. Co to za oprogramowanie i jak je uzyskać?

Powrót do szkół. Minister edukacji zachęca do instalacji ProteGo Safe. Jak to zrobić?
Jak zainstalować ProteGO Safe? (Pixabay)
bELgjvat

Aplikacja ProteGo Safe zawiadamia o możliwym kontakcie z osobą zakażoną koronawirusem. MEN i GiS zalecają, by przed powrotem do szkół zainstalowali ją zarówno rodzice, jak i dzieci.

Gorąco zachęcamy do zainstalowania na telefonach komórkowych aplikacji ProteGO Safe. To narzędzie, które informuje o możliwym kontakcie z osobą zarażoną. Aplikacja zawiera także wiarygodne i sprawdzone informacje dotyczące pandemii koronawirusa i umożliwia samokontrolę stanu zdrowia. Jest bezpłatna, dobrowolna i w pełni bezpieczna - napisali Minister Edukacji Narodowej i Główny Inspektor Sanitarny.

Podkreślono jednocześnie, że skuteczność aplikacji zależy od tego, jak wiele osób z niej skorzysta. Ważne są więc wspólne i odpowiedzialne działania.

bELgjvav
Zobacz także: Koronawirus kontratakuje. Emilewicz zapewnia: nie ma rozmów o lockdownie

ProteGO Safe. Jak zainstalować?

ProteGO Safe to także wiarygodne i sprawdzone źródło wiedzy. W aplikacji znajdują się komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny, a także informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) - czytamy na stronie gov.pl.

Instalacja tego oprogramowania jest banalna. Aplikację znajdziemy zarówno w sklepie Google Play (Android), jak i App Store (iOS). By działała właściwie, musi być włączony Bluetooth. Umożliwia on komunikację z urządzeniami innych osób.

bELgjvaB

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELgjvaW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
debiol
rok temu
tylko gotówka
Polak
rok temu
Jak mogą polecać coś takiego, przecież już dawno wiadomo że i tak wszyscy się zetkniemy z tym wirusem ja bym powiedział dość ogłupiania dzieci albo biorą się za nauczanie albo rozwiązać wszystkie szkoły pozwalniać nauczycieli niech uczą prywatnie.
Ppp
rok temu
Nie instalujcie tego szpiegowskiego programu, serio...
bELgjvaX
AAA
rok temu
TEGO VIRUSA NIE INSTALOWAĆ , GORSZY OD RZĄDU
tak tylko
rok temu
Czy ta aplikacja chroni telefony przed infekcją
Jasiek z IV b
rok temu
Niech ten CH opłaci mi internet żebym nie musiał na wi-fi do galerii chodzić
Kolo z Pikolo
rok temu
Moje dzieci nie noszą do szkoły telefonów bo to jest rzecz w szkole zbędna a na co dzień posługują się sprzętem internetowym tylko w domu i w szkole podczas zajęć z informatyki ... nadmiar promieniowania jest szkodliwy a aplikacje zbędne ! Telefon do kontaktu z domem to najprostszy zegarek na którym nie ma miejsca na bzdurne aplikacje !
pes/
rok temu
Za chwlę połowa społeczeństwa trafi na kwarantannę. A chwilę później i druga połowa.
Sabina
rok temu
Nie instaluj pod żadnym pozorem.Wara od prywatności.
Niestety...
rok temu
Kompletnej inwigilacji ciąg dalszy
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić