Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek
|
aktualizacja

Nowa aplikacja ProteGO Safe już gotowa. Do czego trzeba jej używać?

0
Podziel się:

Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło już nowe i bezpieczne rozwiązanie, które ma pomóc rozpoznać koronawirusa. Aplikacja ProteGO Safe wykorzystuje API Apple i Google. Można ją już pobrać i zainstalować. "Nasze rozwiązanie jest bezpieczne i stworzone z troską o prywatność użytkowników” – podkreśla resort cyfryzacji.

Nowa aplikacja ProteGO Safe już gotowa. Do czego trzeba jej używać?
Aplikacja ProteGO Safe pomożw w walce z koronawirusem

Od wtorku 9 czerwca można pobierać najnowszą wersję aplikacji ProteGo Safe, która informuje o możliwym kontakcie z koronawirusem. "ProteGo ma sens tylko wtedy, gdy większość z nas sięgnie po to rozwiązanie. Wszystko w naszych rękach! – podkreślili minister cyfryzacji Marek Zagórski i minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Aplikacja ProteGO Safe jest bezpieczna

Polska jest jednym z pierwszych państw, które w dobie pandemii koronawirusa wdrożyło API Apple i Google. "Nasze wspólne działanie gwarantuje, że rozwiązanie jest maksymalnie bezpieczne, a jednym z priorytetów było zagwarantowanie użytkownikom maksimum prywatności – powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Jak działa aplikacja ProteGO Safe?

"ProteGo Safe to dwa moduły: jeden służący do autodiagnozy i drugi - monitorujący kontakty. W oparciu o technologię Bluetooth możemy zadbać nie tylko o zdrowie najbliższych, ale również osób, których nie znamy, które miniemy sklepie czy w komunikacji miejskiej” – wyjaśnił prezentując aplikację ProteGO Safe Marek Zagórski, minister cyfryzacji.

ProteGO Safe nie śledzi naszej lokalizacji, nie ma dostępu do żadnych danych w naszym telefonie - zapewnia ministerstwo. Co ważne, aby rozpocząć korzystanie z ProteGO Safe, nie musimy podawać żadnych swoich danych, nie musimy ustalać ani haseł, ani innych kodów dostępu. "Prywatność i bezpieczeństwo danych użytkowników są dla nas priorytetem" - podkreśla Ministerstwo Cyfryzacji.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić