o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Powrót do szkół. Zapadła ostateczna decyzja ws. maseczek. Konferencja ministra

30
Podziel się

Uczniowie, rodzice i nauczyciele z niecierpliwością czekali na tę informację. Podczas czwartkowej konferencji prasowej minister edukacji Dariusz Piontkowski przekazał ostateczną decyzję ws. noszenia maseczek w szkołach.

Powrót do szkół. Zapadła ostateczna decyzja ws. maseczek. Konferencja ministra
Zapadła ostateczna decyzja ws. maseczek w szkołach (PAP)
bESxcdqt

Podtrzymane zostają zasady, o których mówiło się już wcześniej. Nie będzie zatem obowiązku noszenia maseczek we wszystkich szkołach.

Po dyskusjach z Głównym Inspektoratem Sanitarnym zdecydowaliśmy, że takiego obowiązku nie będziemy wprowadzać. Jeśli dyrektor szkoły uzna, że jego warunki lokalowe nie zapewnią pełnego bezpieczeństwa na przestrzeniach wspólnych, to będzie mógł wprowadzić obowiązek zakrywania twarzy - przekazał minister edukacji Dariusz Piontkowski w trakcie czwartkowej konferencji prasowej.

Mówił on również o tym, że wydaje się, iż największe przesłanki do wprowadzenia takiego obowiązku będą miały szkoły ze stref żółtych i czerwonych. Ostateczna decyzja będzie należeć jednak do dyrektorów poszczególnych placówek oświatowych.

bESxcdqv
Zobacz także: Powrót do szkoły. Ekspert ostrzega przed koronawirusem. "To jest jak z wejściem na lód"

Powrót do szkół. Elementy nauki zdalnej

Szef resortu podkreślał również, że mocno rozwinięto już system edukacji zdalnej. Wprowadzono różne narzędzia i materiały, które pozwalają nauczycielom i uczniom na skuteczne prowadzenie zajęć bez konieczności spotykania się "na żywo".

Zamierzamy powrócić do kształcenia stacjonarnego, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że warto wykorzystać pewne elementy nauczania na odległość - mówił podczas czwartkowej konferencji prasowej Dariusz Piontkowski, minister edukacji.
bESxcdqB

Szef resortu edukacji mówił również o tym, że dyrektorzy mogą konsultować się z przedstawicielami sanepidu. Można konsultować kwestię maseczek czy też trybu nauczania. Dyrektorzy samodzielnie nie mogą decydować np. o zamykaniu szkół.

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESxcdqW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(30)
Nauczanie
12 miesięcy temu
Szef resortu podkreślał również, że mocno rozwinięto już system edukacji zdalnej. Wprowadzono różne narzędzia i materiały, które pozwalają nauczycielom i uczniom na skuteczne prowadzenie zajęć bez konieczności spotykania się "na żywo". Zapytajcie rodziców i nauczycieli jak wygląda taka zdalna nauka bo tylko ktoś kto nie ma zielonego pojęcia może uznać że zdalne nauczanie jest dobre,obudź się z letargu ty Szefie resortu edukacji
Angie
rok temu
Skoro nie ma potrzeby noszenia maseczek w szkolach to po coco wgl je gdziekolwiek zakladac?!dlaczego szkoly wracaja do "normalnosci"a przychodnie,szpitale nie?!wczesniej bylo mniej zakazen i wszystko zamkniete,teraz jest dwa razy wiecej i niby juz ok
WłączMyślenie
rok temu
Kolejny przykład żę nie ma żadnej epidemii i nigdy nie było, do osób które twierdzą że jest epidemia jak to jest że np w Holandii nikt masek nie nosi? , ani w sklepie ani w autobusie, ulicy , itd ? , a gdzie jest więcej narodowości w Polsce czy Holandii ?
bESxcdqX
Gość
rok temu
Wysyłają nasze dzieci na doświadczenia chanba wstyd.. Kto im dał prawo decydować za nasze dzieci.. Dziecko ok może przechodzi to inaczej ale co z dziadkami danego dziecka z rodzicami
noe
rok temu
Buthed najmądrzejszy. Zobaczymy po 20 września jak wszędzie będzie żółto i czerwono. Co w tedy powie. że to był błąd?
Taka ja
rok temu
Już mam dosyć tej chorej koronamaskarady. Człowiek człowiekowi wilkiem. Najpierw dr Simon twierdzi że wirus nie jest taki groźny A później wyzywa nas od bydła. Absurd. Ciekawe w jaki sposób wymusili na nim tak szybką zmianę zdania. Są lekarze którzy mówią prawdę to stają przed sądem I odbiera im się prawo do wykonywania zawodu. System jest chory. Jak można wierzyć w ta paranoje. Już dosyć!!! Dajcie ludziom żyć normalnie. Od początku nie oglądam tych ściekmediow I jestem zdrowa na umysle. Dopisuje się ludziom w szpitalu podejrzenie koronawirusa A jak umrze podają że na covid. Innych chorób nie ma już? Tylko korona? Za katar cię zlinczuja
Maciej
rok temu
Jak słucham tego gościa to jakbym Zenka słuchał w radiu. Wyłączam po prostu. Dla mnie to kosmita. Mamy 800 zakażeń stwierdzonych dziennie a ministerstwo i rząd nic sobie z tego nie robią. Niech minister sam dezynfekuje ławki, biurka i komputery. On jest odrealniony
Obser
rok temu
Korona to większość bujda na resorach, chorzy zdrowieja bez leków.
Albin
rok temu
Żądamy zaprzestania tej maskarady maseczkowej i pandemicznej. Odtworzenie ośrodków zdrowia, szpitali. Pozwolenie ludziom leczyć się i normalnie żyć. Skoro ZUS pobiera pieniądze na leczenie, to niech się z umowy wywiązuje. Lekarze to ludzie bez żadnych zasad moralnych. W dzień siedzą pozamykani w swoich gabinetach za nasze pieniądze. Wieczorami przyjmują w prywatnych gabinetach biorąc bez skrupułów drugi raz ostatni nasz grosz. Dość. Dość. Dość..
Alladyn
rok temu
Koronoświrus obecnie w czasie nadchodzącej drugiej fali atakuje "punktowo" jak określił wiceminister finansów. I tak też będą zamykane zakłady. Np. kopalnie , małe przedsiębiorstwa, kościoły, wesela, imprezy okolicznościowe.itp. Natomiast koronoświrus omija duże zagraniczne korporacje, rządzących i osoby z nimi współpracujące. My mamy nosić masoneczki, rękawiczki, przyłbice i inne środki ochrony osobistej na jakich w dawnej chwili może ktoś z nich zarobić. Mamy siedzieć w domach i zamknąć mordy. Czekają tylko jak wrócą z wczasów na które nam odradzali wyjeżdżać, bo nam zaszkodzą. Górnicy niektórzy siedzą na kwaranntanie po dwa miesiące. Więc jak się kwarantanna skończy, będzie zakaz podróżowania. I tak do skutku. No chyba że nas szlag trafi i nie wytrzymamy. A to już tuż tuż.
Loki
rok temu
Skończycie z tym błaznowaniem. Przecież nikt kto umie czytać nie wierzy w tą pseudopandemię. Dzieci z przedszkola już na to mówią koronoświrus. Wyjdźcie z tego bagna z twarzą, kiedy jeszcze macie twarz. Lekarzy nierobów w kamasze i do pracy, niech nie dostają naszych pieniędzy pierdząc w stołki. To w większości ludzie wyzuci z wszelakich uczuć. Gdyby było inaczej to by pracowali w przychodniach w nie się w nich zamykali. Za to prywatnie nie ma żadnych dla nich ograniczeń. Starym i chorym zafundowali eutanazję i jeszcze prubują zwalić na społeczeństwo. Rząd posługuje się nimi do walki w ogłupianiu narodu. Nam zalecają kwarwnntany, zostanie w domach, a sami wyjeżdżają na wakacje tam gdzie twierdzili że istnieje straszna epidemia. Panie Szumowski, panie Simon, jaki jest prawdziwy powód tych obostrzeń, że nam dziczy nie wolno tego co wam wolno. Dlaczego nas straszycie epidemią, która na was nie dotyczy? My mamy się bać, a was wirus omija? A nowy minister zdrowia wprowadza nową szczepionkę dla dzieci, kiedy polski kalendarz szczepień dzieci zawiera najwięcej szczepionek chyba na świecie. Czy my społeczeństwo jesteśmy już takim "bydłem," dla rządzących które pracuje na wasz dobrobyt. Czy jest w was jeszcze odrobina człowieczeństwa?
Jeks
rok temu
Najpierw mowili, ze dzieci to najwieksze zagrizenie bo u nich jest bezobjawowo i mowili, ze nie moga sie widywac wnuki z dziadkami. Potem maseczki ma kazdy nosic, ale nie dzieci. Potem naja byc maseczki w szkile, ale w sumie nie potrzebne. To jak to jest ?
Super
rok temu
Brawo!Nie jestem zwolenniczka PIS,ale wreszcie ktoś pomyślał o naszych dzieciach.Bezobjawowa choroba nie może być groźniejsza niż setki mikrobów z maseczek...i choroby kt i tak dzieci przechodzą w wieku przedszkolno-szkolnym.Jak sobie wyobraziłam moje dzieci w kagańcach w szkole to mi serce pękało...zawsze się znajda ci,którzy boja się czegos od zawsze...nie jeżdżą bo terroryzm,nie wychodzą z domu bo pandemia...
bESxcdqP
ludź
rok temu
Po raz kolejny rząd zwalił odpowiedzialność na innych,rząd umie tylko wymyślać i brać pieniądze .
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić