Powrót nauki zdalnej i obostrzeń? Niedzielski o planach rządu

143

Pandemia koronawirusa znów mocno daje się we znaki. Codziennie wzrasta liczba zakażeń i zgonów osób z COVID-19. Czy wobec tego rząd planuje jakieś nowe ograniczenia? Adam Niedzielski zabrał głos w tej sprawie.

Powrót nauki zdalnej i obostrzeń? Niedzielski o planach rządu
Adam Niedzielski (PAP, Tomasz Gzell)

Minister zdrowia Adam Niedzielski spostrzega, że sytuacja epidemiczna jest o wiele lepsza niż rok temu. - W poprzednim roku mieliśmy już dużo powyżej 20 tys., a nawet momentami 30 tys. zakażeń - powiedział w RMF FM.

Hospitalizacji mieliśmy 20 tys., dziś mamy 9 tys. więc proszę zwrócić uwagę, jaka to jest ogromna różnica i najważniejsze - dzieje się to w sytuacji, w której wirus, z jakim mamy teraz do czynienia jest o wiele bardziej zakaźny, o wiele bardziej zjadliwy - dodał.

Zdradził również, dlaczego rząd nie zdecydował się na zaostrzenie restrykcji. - To zawsze jest kwestia zważenia kosztów i korzyści, bo z jednej strony oczywiście mamy ograniczenie transmisji, mówię o takich restrykcjach, które ograniczają mobilność przede wszystkim. Z drugiej strony mamy też ogromne koszty związane z kwestiami ekonomicznymi, ale też kwestiami dotyczącymi życia społecznego - kontynuował.

To jeszcze nie jest w skali kraju ten moment, gdzie byłoby apogeum, ale widzimy w tych województwach, które były najbardziej dotknięte, czyli na Podlasiu i na Lubelszczyźnie, że tam już ta dynamika wyhamowuje. W przypadku woj. lubelskiego te najnowsze dane są takie, że tydzień do tygodnia to już jest tylko 9 proc. dynamika. Patrząc na to w skali kraju to pozytywny sygnał - ocenił.

Czy wrócą lekcje zdalne?

Minister zdrowia Adam Niedzielski nie jest przekonany, czy ponowne wprowadzenie zdalnych lekcji byłoby dobrym rozwiązaniem.

Z jednej strony oczywiście jest ograniczenie transmisji wirusa, ale z drugiej strony mamy stosunkowo małą zakaźność i szkodliwość dla dzieci koronawirusa, ale mamy ewidentnie doświadczenie, że niechodzenie dzieci do szkoły, ten tryb hybrydowy ma bardzo poważne konsekwencji - podkreślał na antenie RMF FM.
Zobacz także: "Tego się nie da inaczej nazwać". Lekarz o Niedzielskim. Użył mocnych słów
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić