Pożar aut Joe Bidena. Jechali nimi na Święto Dziękczynienia

96

Pięć samochodów, które zostały wynajęte przez Tajną Służbę Stanów Zjednoczonych dla Joe Bidena spłonęły w okolicach lotniska Nantucket Memorial. Ekipa prezydenta podróżowała tymi pojazdami na wyspie w stanie Massachusetts, gdzie Biden spędzał Święto Dziękczynienia z rodziną. Na szczęście, w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał.

Pożar aut Joe Bidena. Jechali nimi na Święto Dziękczynienia
Pożar we flocie Joe Bidena (Twitter)

Anthony Guglielmi, rzecznik Tajnej Służby Stanów Zjednoczonych, powiedział portalowi "Business Insider", że pojazdy zostały wynajęte od firmy wypożyczającej samochody Hertz na lotnisku Nantucket w stanie Massachusetts.

Pożar samochodów Bidena

Rzecznik zapewnia, że zarówno Biden, jak i jego rodzina nie jechali tymi pojazdami, aby spędzić Święto Dziękczynienia. Samochody były używane przez funkcjonariuszy Tajnej Służby i ochroniarzy Bidena. W chwili pożaru w pojazdach nikogo nie było.

Nie mieliśmy żadnych problemów, kiedy jeździliśmy pojazdami i zostały one zwrócone bez incydentów. Z niecierpliwością czekamy na dalsze działania lokalnych władz przeciwpożarowych w sprawie incydentu – powiedział Guglielmi Insiderowi.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Samochody poważnie ucierpiały

Pożar miał miejsce niecały dzień po zwróceniu samochodów do firmy wynajmującej. W mediach społecznościowych pojawiają się liczne nagrania, jak stojące obok siebie pojazdy stanęły w płomieniach i zostały poważnie uszkodzone. Łącznie ucierpiało pięć samochodów: Chevy Suburban, Ford Explorer, Ford Expedition, Jeep Gladiator i Infiniti QX80.

Guglielmi powiedział portalowi "The Insider", że to jeden z SUV-ów Forda zapalił się jako pierwszy. Lokalny portal "The Nantucket Current" pokazał nagranie, na którym widać pożar pojazdów na parkingu przy lotnisku. Port potwierdził, że w strefie wynajmu samochodów doszło do pożaru.

W tej chwili nie ma informacji o przyczynie tego zdarzenia. Wiadomo natomiast, że Ford Expedition podlegał akcji serwisowej, w ramach której powinien mieć wymieniony akumulator. W tym egzemplarzu wymiany jeszcze nie przeprowadzono.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić