Pożar domu jednorodzinnego. Nie żyje 81-latka, jej mąż w szpitalu

20

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w Brześciu (woj. wielkopolskie). Zginęła 81-letnia kobieta, która jako jedyna z rodziny przebywała budynku. Jej 84-letni mąż trafił do szpitala. Akcja gaśnicza trwała ponad cztery godziny.

Pożar domu jednorodzinnego. Nie żyje 81-latka, jej mąż w szpitalu
Przyczyny pożaru są nieznane (zdjęcie poglądowe) (Pixabay)

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do służb około godziny 15.30. Do pożaru drewnianego domu doszło w miejscowości Brzeszcze w woj. wielkopolskim.

Kobieta zginęła w pożarze

Po przyjeździe na miejsce służb ratunkowych okazało się, że w momencie pojawiania się ognia właściciel domu, 84-letni mężczyzna przebywał poza budynkiem. Gdy zauważył, co się dzieje, razem z synem i pełnoletnim wnukiem przystąpili do próby gaszenia pożaru - poinformowała aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Jak informuje TVN24 w środku budynku pozostała 81-letnia kobieta. Jej ciało zostało później znalezione przez strażaków. 84-latek i jego wnuk podtruli się dymem. Starszy mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Akcja gaśnicza trwała ponad cztery godziny. Na miejscu zdarzenia cały czas trwają czynności służb.

Policjanci pod nadzorem prokuratury będą teraz ustalać okoliczności tego zdarzenia. Na ten moment nieznane są jeszcze przyczyny pożaru - dodała policjantka.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Nowe rekordowe mandaty. Kierowca audi pędził 241 km/h, teraz zapłaci 2,5 tys. zł
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić