Znaleźli to w kaliskim lesie. Leżało pod ziemią kilkadziesiąt lat

118

Kaliska Grupa Eksploracyjna odkryła kilkanaście sztuk amunicji 7.92 x 57 mm z czasów II wojny światowej. Amunicja była wykorzystywana jako naboje karabinowe armii niemieckiej.

Znaleźli to w kaliskim lesie. Leżało pod ziemią kilkadziesiąt lat
Amunicja z II wojny światowej w lesie. Przyjechała policja (YouTube)

Jako pierwszy temat opisał miejscowy portal kalisz24.info. W czwartek, kilkuosobowa ekipa Kaliskiej Grupy Eksploracyjnej wybrała się na poszukiwania "skarbów" i fragmentów historii.

Nikt nie spodziewał się jednak, że w trakcie prac znaleziona zostanie amunicja z czasów II wojny światowej. Mężczyźni przeszukiwali teren ręcznymi detektorami.

W pewnym momencie natrafili na kilkanaście sztuk amunicji, nabojów 7,92 x 57 mm zaprojektowanych na zlecenie niemieckiej Komisji Badawczej Broni dla nowego karabinu Gewehr 88.

Niemiecka amunicja wojenna

Gewehr 88 jest to niemiecki karabin powtarzalny, zaprojektowany przez Paula Mausera w 1895 r. Był szeroko eksportowany jak i produkowany licencyjnie za granicą. Stał się podstawą do opracowania licznych modeli karabinów i karabinków użytkowanych przez wiele armii świata.

Amunicja była wykorzystywana przez armię niemiecką w czasie I i II wojny światowej. Znalezisko zostało zabezpieczone przez policję z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Zobacz także: Zebranie OBWE w Wiedniu. Polski szef MSZ apeluje o rozwiązanie konfliktu między Ukrainą a Rosją
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić