Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Znaleźli to w kaliskim lesie. Leżało pod ziemią kilkadziesiąt lat

100
Podziel się:

Kaliska Grupa Eksploracyjna odkryła kilkanaście sztuk amunicji 7.92 x 57 mm z czasów II wojny światowej. Amunicja była wykorzystywana jako naboje karabinowe armii niemieckiej.

Znaleźli to w kaliskim lesie. Leżało pod ziemią kilkadziesiąt lat
Amunicja z II wojny światowej w lesie. Przyjechała policja (YouTube)

Jako pierwszy temat opisał miejscowy portal kalisz24.info. W czwartek, kilkuosobowa ekipa Kaliskiej Grupy Eksploracyjnej wybrała się na poszukiwania "skarbów" i fragmentów historii.

Nikt nie spodziewał się jednak, że w trakcie prac znaleziona zostanie amunicja z czasów II wojny światowej. Mężczyźni przeszukiwali teren ręcznymi detektorami.

W pewnym momencie natrafili na kilkanaście sztuk amunicji, nabojów 7,92 x 57 mm zaprojektowanych na zlecenie niemieckiej Komisji Badawczej Broni dla nowego karabinu Gewehr 88.

Niemiecka amunicja wojenna

Gewehr 88 jest to niemiecki karabin powtarzalny, zaprojektowany przez Paula Mausera w 1895 r. Był szeroko eksportowany jak i produkowany licencyjnie za granicą. Stał się podstawą do opracowania licznych modeli karabinów i karabinków użytkowanych przez wiele armii świata.

Amunicja była wykorzystywana przez armię niemiecką w czasie I i II wojny światowej. Znalezisko zostało zabezpieczone przez policję z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Zobacz także: Zebranie OBWE w Wiedniu. Polski szef MSZ apeluje o rozwiązanie konfliktu między Ukrainą a Rosją
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(100)
jan
5 miesięcy temu
"Nikt nie spodziewał się jednak, że w trakcie prac znaleziona zostanie amunicja z czasów II wojny światowej" Co za bzdury - chyba każdy się spodziewał. Poziom O2 zachowany
Janusz saper
5 miesięcy temu
Pod Radomiem jest las do którego zakazuje się wchodzić dziecią bo kiedyś to z ziemi wystawały pociski i są tam nadal. I nikt się tym nie zajmuje.
rysiek p
5 miesięcy temu
Tego w tysiące leży w lasach i na polach, nikt tego nawet nie zbiera.
Gad
6 miesięcy temu
Jakie Niemieckie? To polskie pociski którymi bandyci Polacy mordowali niewinnych Żydów a tych których nie udało się zabić, byli łapani i trafiali do polskich obozów zagłady np. Auschwitz-Birkenau (to ze staropolszczyzny) gdzie kaci Polacy używali komór gazowych polskiej produkcji. Historii nie znacie czy co?
ddt
6 miesięcy temu
cud cud cud amunicja zabytki klasy zero
Don Kichotte
6 miesięcy temu
A w lesie pod Kielcami znaleziono starą oponę od stara
janusz
6 miesięcy temu
Co za odkrycie.
edi
6 miesięcy temu
Hahahahah tego leży po lasach że można taczkami wywozić.
kaliszanin
6 miesięcy temu
W lesie Borowskim za Opatówkiem, 15 km od Kalisza w latach 1970 taką amunicje zbieraliśmy z chłopakami jak grzyby, nikt z tego nie robił sensacji.
Owip
6 miesięcy temu
Ale seNsacja u nas na wSi leżą całe składy amunicji sam na polu miałem kilka,do wyboru do koloru do mausera Mosina szrapnery moździerze i inne badziewie nikt tym się nie przejmuje.
Adam
6 miesięcy temu
Amunicja była wykorzystywana jako naboje karabinowe. Nigdy większej głupoty nie słyszałem. Wszak Panie/pani redachtów naboje karabinowe są amunicją. Podziw dla głupoty/ niewiedzy autora
HAHAHAHAH
6 miesięcy temu
tsue kaze odsetki zapłacic za wynajem tych naboi
Do
6 miesięcy temu
PiS-u się zapisaliście że taka to dla was sensacja?
Hehe
6 miesięcy temu
ORiginalny Żydowski Statut Kaliski datowany na 10 tys lat pn era
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić