Pożar pod Warszawą. Hurtownia fajerwerków w płomieniach

12

We wtorek, 19 września, w miejscowości Kobyłka w woj. mazowieckim doszło do wybuchu, a następnie pożaru budynku z fajerwerkami. Zawaliło się pół obiektu. Występują utrudnienia drogowe. Władze miasta zaapelowały do mieszkańców o zamykanie okien.

Pożar pod Warszawą. Hurtownia fajerwerków w płomieniach
Pożar pod Warszawą. Płonie hurtownia fajerwerków (Facebook, miejski reporter)

Z dostępnych informacji wynika, że w pierwszej kolejności słyszany był potężny wybuch, następnie mieszkańcy zobaczyli chmurę czarnego dymu.

Zgłoszenie o wybuchu i pożarze w budynku gospodarczym dostaliśmy około godziny 9. W efekcie zawaliło się 50 procent budynku. W tej chwili dogaszamy pożar, ale musimy działać na odległość, gdyż ciężko wejść do popękanej części budynku - powiedział komendant powiatowy straży pożarnej w Wołominie Wiesław Drosio, cytowany przez warszawa.naszemiasto.pl.

W akcji gaśniczej bierze udział około 10 zastępów straży pożarnej. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

Warto podkreślić, że droga wojewódzka 634 jest całkowicie zablokowana.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pożar autobusu w Warszawie. Zapalił się w trakcie kursu

Apel do mieszkańców o zamykanie okien

UWAGA! W związku z pożarem w hurtowni fajerwerków przy ul. Nadarzyńskiej 37 w Kobyłce głównodowodzący akcją gaśniczą przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie apeluje do Mieszkańców Kobyłki o nieotwieranie okien do czasu zakończenia akcji gaśniczej i sprawdzenia składu chemicznego dymu, ulatniającego się z pogorzeliska - pisze Miasto Kobyłka na swoim fanpage na Facebooku.

Przekazano także, że skład chemiczny dymu zostanie ustalony przez pracowników specjalistycznego laboratorium Państwowej Straży Pożarnej po przybyciu na miejsce zdarzenia.

Z naszej wiedzy wynika, że pracownicy są już w drodze. Mieszkańców miasta poinformujemy o wynikach badań w odrębnej informacji - czytamy w poście miasta Kobyłka.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: NJA
Źródło:Miejski Reporter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić