aktualizacja 

Pożar w Legolandzie. W parku rozrywki pojawiły się płomienie

1

Na terenie Legolandu w Wielkiej Brytanii wybuchł pożar. W mediach społecznościowych pojawiły się relacje gości popularnego parku rozrywki. Wynika z nich, że płomienie zajęły małą część budynku hotelu.

Pożar w Legolandzie. W parku rozrywki pojawiły się płomienie
W brytyjskim Legolandzie wybuchł pożar (Twitter)

Niebezpieczny pożar wybuchł w niedzielę 31 lipca o godzinie 15:35. Do zdarzenia doszło jednak w Legolandzie w Wielkiej Brytanii, a nie w macierzystym duńskim Billund. Świadkowie sytuacji zamieszczali w mediach społecznościowych fotografie, na których widać czarny dym unoszący się nad charakterystycznymi, kolorowymi budynkami.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Płomienie zajęły małą część budynku parkowego hotelu. Po pewnym czasie zarządzono ewakuację wszystkich gości, którzy w natychmiastowym tempie musieli udać się na zewnątrz. Na miejsce zdarzenia wezwano straż pożarną, gdyż istniało duże prawdopodobieństwo, że ogień rozprzestrzeni się na większy obszar i spowoduje ogromne straty.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Na szczęście strażakom udało się ugasić płomienie i zażegnać zagrożenie. Legoland wydał oświadczenie, w którym oznajmił, że pożar był "mały" i "odizolowany od reszty hotelu". Nie istniało zagrożenie życia któregokolwiek z gości. Jednocześnie nie wiadomo, co było przyczyną pojawienia się płomieni. Zapewniono również, że goście, którzy zostali przymusowo wymeldowani z budynku, otrzymali alternatywne zakwaterowanie.

Goście hotelowi otrzymują zwrot pieniędzy lub alternatywne zakwaterowanie. Ponadto mają dodatkowy czas na skorzystanie z wybranych przejażdżek w parku rozrywki tego wieczoru, który pozostaje otwarty jak zwykle - oświadczył hotel.

"Pracownicy nie mieli nowych informacji"

Kontrowersje w mediach społecznościowych wzbudziło tempo ewakuacji. Według jednego z gości Legolandu proces przebiegł dość wolno, jak na powagę zdarzenia. Jego zdaniem pracownicy byli informowani zbyt późno.

Wszyscy są bezpieczni, ale reakcja była powolna, czekali w biurze na zapleczu, pracownicy nie mieli nowych informacji - stwierdził jeden z gości na Twitterze.
Zobacz także: Tanie wycieczki na wakacje 2022? Ekspertka zdradza najlepsze daty
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić