Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
MMC
|

Pożar w szpitalu. 3 osoby nie żyją, bo pracownik zapalił świeczkę

11
Podziel się:

3 osoby straciły życie i cztery są ciężko ranne z powodu pożaru, który wybuchł w jednym z ukraińskich szpitali. Pracownik zapalił świeczkę przy pięciu butlach z tlenem.

Pożar w szpitalu. 3 osoby nie żyją, bo pracownik zapalił świeczkę
Zdjęcie obrazowe. (Pixabay)

Czysty tlen w butlach, który powszechnie znajduje się w szpitalach jest często wykorzystywany w leczeniu pacjentów z COVID-19. Jest jednak wysoce łatwopalny. Dlatego jedną z podstawowych zasad jest trzymanie od butli ognia z daleka.

Niestety w jednym z ukraińskich szpitali w Kosowie ktoś wpadł na pomysł, by zapalić świeczkę na cześć zmarłych z powodu COVID-19. Niestety w okolicy było 5 butli z tlenem. Jak donosi agencja Interfax, butle od razu zajęły się ogniem.

Nieznajomość elementarnych praw fizyki i lekceważenie zasad bezpieczeństwa doprowadziło do nieodwracalnych strat - podają lokalne służby ratownicze.

Agencja Interfax poinformowała też, że prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie incydentu. Według oświadczenia szpitala, w wypadku tym zmarły dwie kobiety i mężczyzna, a czterech lekarzy doznało oparzeń.

Niestety od czasu wybuchu pandemii takich przypadków było wiele więcej. W grudniu ubiegłego roku 10 osób zginęło w pożarze w Gaziantep w Turcji, a podobny pożar pochłonął 10 osób w Peatra Niamt w Rumunii w listopadzie 2020. We wrześniu w Macedonii Północnej zginęło co najmniej 14 osób po tym, jak pożar ogarnął prowizoryczny szpital. Wszędzie leczono pacjentów z koronawirusem, w każdym z przypadków były winne butle z tlenem i brak zachowania zasad BHP.

Zobacz także: "Koronny dowód" ws. Krzysztofa Brejzy. Żona senatora tłumaczy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(11)
Paweł
4 tyg. temu
Ktoś palnął bzdurę ! Tlen nie jest łatwopalny, jednak w pomieszczeniu wypełnionym tlenem bardzo łatwo może dojść do zapłonu a nawet samozapłonu różnych materiałów.
ssss
4 tyg. temu
Kosowo to na Ukrainie
Podobnie
4 tyg. temu
Woda zamokła, bo ktoś ją pokropił
BHP
4 tyg. temu
To latarki nie miał?
:))
4 tyg. temu
Ech, tlen to chyba z oxygenem się tylko pali. :P
Obywatel
4 tyg. temu
Brak wentylacja w sali wysokie stężenie O2 taki skutek
liontedi
4 tyg. temu
Tlen nie jest gazem łatwopalnym aczkolwiek wspomaga palenie. Napewno nie była to bezpośrednia wina butli z tlenem.
60++
4 tyg. temu
Tlen czyli oxygen sam w sobie jest niepalny . Tak mnie uczono ponad 50lat temu ale to było za komuny więc pewnie to nie prawda
Stary
4 tyg. temu
Podobno w służbie zdrowia nie zatrudniają analfabetów i i idi ot ów. To jednak tylko teoria którą co rusz weryfikuje życie
ccccp
4 tyg. temu
tlen podsyca ogień
normalny
4 tyg. temu
Tlen nie jest palny...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić