aktualizacja 

Pożegnali 20-letniego żołnierza, który zginął na poligonie. Wzruszające słowa

169

Nie milkną echa tragedii, do której doszło na poligonie w Drawsku Pomorskim. Wóz bojowy najechał na dwóch żołnierzy: 20-latka i 28-latka. Młodszy z mężczyzn zginął na miejscu. Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Białej Podlaskiej pożegnało swojego ubiegłorocznego absolwenta w poruszających słowach. "Zostawił pustkę, której nic nie wypełni, i wspomnienia, których nic nam nie odbierze" czytamy na Facebooku.

Pożegnali 20-letniego żołnierza, który zginął na poligonie. Wzruszające słowa
Śmierć 20-letniego żołnierza (Facebook, Jarek Zasacki, Pexels)

Robert miał zaledwie 20 lat. Był pracowitym, zdolnym, lubianym młodym człowiekiem. Jego podejście do życia wyrażała dewiza "per aspera ad astra" – "przez trudy do gwiazd". We wtorek, 5 marca życie 20-latka zostało brutalnie przerwane przez tragiczny wypadek, do którego doszło na terenie poligonu w Drawsku Pomorskim.

Feralnego dnia ciężki gąsienicowy pojazd taktyczny najechał na dwóch żołnierzy. Jednym z nich był właśnie 20-letni Robert. Zginął na miejscu. Starszy z żołnierzy – 28-latek, został przetransportowany do szpitala w Szczecinie. Niestety, dzień później i on przegrał walkę o życie.

Wzruszające pożegnanie

20-letni żołnierz był absolwentem Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Białej Podlaskiej. Ukończył je w ubiegłym roku. Teraz szkoła pożegnała swojego absolwenta wzruszającymi słowami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Zablokujemy Brukselę". Polscy rolnicy ramię w ramię z niemieckimi i francuskimi kolegami
Już nie poruszy naszych serc podczas spektaklu teatralnego, nie zabłyśnie inteligencją w rozmowie, nie rozbawi niezwykle trafnym żartem – czytamy w poście na Facebooku.

Z wpisu dowiadujemy się, że Robert jeszcze rok temu stanął na szkolnej scenie, gdzie wypowiedział znamienne słowa: "Do śmierci trzeba się przygotować". Dziś brzmią one złowieszczo.

Na to, co wydarzyło się 5 marca, nie można było się przygotować. Bialskie liceum pisze o "olbrzymim, niedającym się wypowiedzieć słowami bólu dla całej szkolnej społeczności".

Robert był wyjątkowo zdolnym i powszechnie lubianym uczniem. Miał przed sobą świetlaną przyszłość.

Jako pierwszy w historii Szkoły otrzymał wyróżniający tytuł "Primus Inter Pares" nadany w uznaniu tego, co przez cztery lata zrobił dla ALO. Przyjacielski, zawsze pomocny, taktowny, ambitny, biorący na siebie odpowiedzialność za innych, szarmancki, inteligentny, skromny, odważny i silny - to słowa, które przychodzą na myśl, kiedy o Nim myślimy – informuje liceum.

– Robert na zawsze pozostanie w naszej pamięci i w naszych sercach. Nie sposób przecież zapomnieć o Kimś, kto był jak...Członek Najbliższej Rodziny. Niech spoczywa w pokoju wiecznym – czytamy w ostatnich zdaniach wpisu.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Okoliczności tragicznego wypadku bada prokuratura. Jak przekazano, w chwili zdarzenia żołnierze ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy oraz ewakuację medyczną. Wiadomo, że szeregowy, który prowadził pojazd, był trzeźwy.

Przyczyny wypadku będą badane. Skierowaliśmy przedstawicieli do sprawdzania przyczyn tego, co się wydarzyło na poligonie w Drawsku Pomorskim – zapewnił szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić