Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
ESO
|

Poznań. Toaleta gender-inclusive na UAM

45
Podziel się

Na wydziale anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu powstała toaleta gender-inclusive. Mogą z niej korzystać wszystkie osoby, bez względu na swoją identyfikację płciową.

Poznań. Toaleta gender-inclusive na UAM
Na Wydziale Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pojawiła się toaleta dla wszystkich, bez względu na identyfikację płciową. (amu.edu.pl, Facebook)

W odpowiedzi na głosy studiujących na wydziale anglistyki UAM w Poznaniu osób niebinarnych Rada Samorządu Studentów Wydziału Anglistyki UAM poinformowała o utworzeniu toalety gender-inclusive.

Nowa toaleta przeznaczona jest dla wszystkich, bez względu na identyfikację płciową.

W związku z dochodzącymi do nas głosami osób studiujących na naszym Wydziale, w Collegium Heliodori pojawiła się toaleta gender-inclusive (tuż za salą 216). Mogą z niej bezpiecznie korzystać wszystkie osoby, bez względu na swoją identyfikację płciową - infomruje RSS w mediach społecznościowych.

"Mamy nadzieję, że jest to kolejny krok w kierunku polepszenia Waszego samopoczucia w murach naszej uczelni" - czytamy w komunikacie RSS.

Członkowie RSS w rozmowie z portalem nowiny24.pl informują, że inicjatywa powstała z uwagi osób niebinarnych, które nie czuły się komfortowo, korzystając z łazienek z podziałem na płeć męską i żeńską. Zgodnie z wartościami wyznawanymi przez wydział chcą także promować tolerancję i różnorodność.

"Dobra robota", "Widziałem, super sprawa!", "Super inicjatywa!" - komentują internauci.

Zobacz także: Drugi lot powrotny migrantów z Białorusi do Iraku. "Ludzie bardzo żałują, że tam pojechali"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(45)
Marek
2 miesiące temu
Co będzie jak przyjedzie Kaczor? Czy zmieści się w tej toalecie z 8 ochroniarzami?
Tata
2 miesiące temu
Jeśli takie idiotyzmy zaczynają rządzić szkołami wyższymi, to należy zlikwidować te szkoły promujące różnego rodzaju zbączenia.
Joanna
2 miesiące temu
Na teologii UAM od zawsze toalety były koedukacyjne i nikt nie robił wokół tego afery
Piotr
2 miesiące temu
Skoro Poznań to takie nowoczesne miasto i ja w nim mieszkam to mi wstyd, być może już niedługo wprowadzą że kupę można robić w parku to wezmę ze sobą całą rodzinę i nawóz za darmo będzie dla przyszłych pokoleń, przykro że nasi dziadkowie walczyli o wolną Polskę a piszą o kiblach.Murem za Polskim Mundurem
Poprostu ja
2 miesiące temu
TRAGEDIA!
Amm
2 miesiące temu
A czy z innych toalet korzystali "niebezpiecznie"? Bicie piany
Gość
2 miesiące temu
Nowa religia z nowymi bożkami. Walczący z kościołem dobrze wiedzą, że ta dziedzina nie znosi próżni. Jeżeli odwracamy się od Boga, to w to miejsce wchodzi nowy kult. Jeszcze kilka lat temu to byli zieloni: ta obrona jakiegoś robaczka, którego nie znali przed protestem i nie obchodził ich po proteście. Teraz wylicza się płcie. Najlepiej tego nie zauważać a nie nadstawiać ucha na te bzdury i im ulegać. Czy Uniwersytet załatwił już wszystkie inne sprawy? Co np. z ludźmi, którzy słabo widzą? Czy stworzyliście im ebooki, widoczne numery na drzwiach, na tablicy ogłoszeń wszystko jest widoczne? Zajmijcie się prawdziwymi problemami, bo jest ich niemało: niepełnosprawni, studentki z dziećmi itd.
eff
2 miesiące temu
super to się pakuje do kobiecej
Zośka
2 miesiące temu
Ja jestem baba na 100%, ale jeśli w naszej toalecie jest gęsto albo dłuuga kolejka, to bez namysłu uderzam do męskiej. Cisza, spokój, zawsze papier toaletowy i mydło (w babskiej zazwyczaj brak). I mam w nosie znaczki na drzwiach albo miny panów, kiedy wychodzę na korytarz.
PsychoGender
2 miesiące temu
"Medal ma dwie strony..." No i fajnie w takich kibelkach będę mógł latać z ptaszkiem na wierzchu i żadna kobitka nie ma prawa mnie nazwać "zboczeńcem". Wszystko działa w dwie strony.
Ola
2 miesiące temu
Niby uczelnia.. Powinni pracować tam ludzie wykształceni, z tytułami, a tu takie bzdury.. I jak oni chcą pokolenia wychować, przykład dawać, nauczać..? Wstyd
lek. med.
2 miesiące temu
Wstyd mi przed własnymi dziećmi, że miałem tam kiedyś zajęcia...
mmmmmmmmmmmmm...
2 miesiące temu
no fajnie, dobrze wam na uam, poczytajcie te komentarze....wstyd zeby uczelnia pisala publicznie o kiblach........
Stasiu
2 miesiące temu
Do jakiej toalety ma iść ktoś kto czuje się koniem ?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić