aktualizacja 

Poznań. Toaleta gender-inclusive na UAM

67

Na wydziale anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu powstała toaleta gender-inclusive. Mogą z niej korzystać wszystkie osoby, bez względu na swoją identyfikację płciową.

Poznań. Toaleta gender-inclusive na UAM
Na Wydziale Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pojawiła się toaleta dla wszystkich, bez względu na identyfikację płciową. (amu.edu.pl, Facebook)

W odpowiedzi na głosy studiujących na wydziale anglistyki UAM w Poznaniu osób niebinarnych Rada Samorządu Studentów Wydziału Anglistyki UAM poinformowała o utworzeniu toalety gender-inclusive.

Nowa toaleta przeznaczona jest dla wszystkich, bez względu na identyfikację płciową.

W związku z dochodzącymi do nas głosami osób studiujących na naszym Wydziale, w Collegium Heliodori pojawiła się toaleta gender-inclusive (tuż za salą 216). Mogą z niej bezpiecznie korzystać wszystkie osoby, bez względu na swoją identyfikację płciową - infomruje RSS w mediach społecznościowych.

"Mamy nadzieję, że jest to kolejny krok w kierunku polepszenia Waszego samopoczucia w murach naszej uczelni" - czytamy w komunikacie RSS.

Członkowie RSS w rozmowie z portalem nowiny24.pl informują, że inicjatywa powstała z uwagi osób niebinarnych, które nie czuły się komfortowo, korzystając z łazienek z podziałem na płeć męską i żeńską. Zgodnie z wartościami wyznawanymi przez wydział chcą także promować tolerancję i różnorodność.

"Dobra robota", "Widziałem, super sprawa!", "Super inicjatywa!" - komentują internauci.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Drugi lot powrotny migrantów z Białorusi do Iraku. "Ludzie bardzo żałują, że tam pojechali"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić